Szabó Zoltán: A szobai növények élete és gondozása. Népszerű Természettudományi Könyvtár. Bp., 1928., Kir. M. Természettudományi Társulat. Átkötött félvászon-kötés, a címlap és az utolsó lap javított, restaurált.
Kis kertész. A kertészsegédi képesítő vizsgára készülő kertésztanulók használatára. A M. Kir. Földmívelésügyi Minisztérium kiadványa. Bp., 1929, "Pátria"-ny., VIII+336 p. Negyedik, bővített kiadás. Kiadói papírkötés, rossz állapotban, sérült, foltos borítóval, a 321-336. oldalak különváltak a fűzéstől.
3 db retró receptfüzet: Receptfüzet-Spezialitäten. Magyar és német nyelven. Kiadói spirálfűzött kötés. + Meleg szendvicsek. + Meleg zöldség ételek. Tűzött, egyedi alakú papírkötés. Változó állapotban, mindegyik füzet színes fotókkal gazdagon illusztrálva.
Dr. Tarján Róbert: Diétás szakácskönyv. Bp., 1957, Kossuth. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes, foltos, kopott borítóval, belül túlnyomórészt jó állapotban.
Jean Anthelme Brillat-Savarin: Az izlés fiziológiája
Fordította: Ambrus Zoltán és Ambrus Gizella
Múzsák Közművelődési Kiadó, Budapest, 1986 - a Singer és Wolfner 1912-es kiadású könyvének reprint kiadása
eredeti kiadói könyvjelzőjével Fűzött keménytáblás papírkötés - 303 oldal
Barta Miklós: Mindennapi gyümölcseink ételben és italban. Bp., 1987. Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Színes fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
Rezi György: Görög ételek. Bp., 1990. Intertype. Színes fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés. Tollal írt megjelölésekkel néhány oldalon, de jó állapotban.