Somogyi Ede - Öt nyelvű szótár. - A magyar, német, angol, francia és olasz nyelv szótára. I-II. egybe kötve
Bp., 1895. Robicsek Zsigmond. 1580 p. Aranyozott félbőr kötésben, márványozott élekkel. sérült gerinccel
A mai magyar város. Az 1938. évi közigazgatási továbbképző tanfolyam előadásai. Szerk.: Mártonffy Károly. Közzéteszi: Dr. vitéz Keresztes-Fischer Ferenc. A korszerű szolgálat útja 8. Bp., 1938, (M. Kir. Állami-ny.), 946+(2) p.+ 1 (színes térkép) t. Kiadói papírkötés, túlnyomórészt jó állapotban.
1940 Szociális Szemle. Társadalompolitikai folyóirat. Szerk.: Erődi-Harrach Béla. I. évf. 1-10. sz. (Teljes évfolyam, egy kötetben). Bp., 1940, Athenaeum-ny., 391+(1) p. Kiadói egészvászon-kötés, foltos borítóval.
Baritiu, Georgie: ictionariu ungurescu-romanescu. Magyar-román szótár. Compusu de - -. Brasiovu [Brassó/Brasov, Kronstadt], 1869, Römer & Kamner, 6+640,640-649+1 p. Átkötött modern egészvászon-kötés, a 640. oldaltól (kétszer szerepel) az utolsó 11 lap másolt, pótolt, foltos lapokkal, kissé dohos.
Halász Ignácz:
Pite lappmarki szótár és nyelvtan. Rövid karesuandói lapp szójegyzékkel.
Budapest, 1896. Magyar Tudományos Akadémia (Franklin-Társulat ny.) XLI + [3] + 204 p.
Halász Ignác (1855-1901) nyelvész, finnugrista, a lapp irodalom kutatója 1884 és 1891 között megtett lappföldi utazásai során szerzett nyelvészeti eredményeit teszi közzé.
(Svéd-lapp nyelv VI.)
Fűzve, kiadói borítóban. Felvágatlan, jó példány.
Szabó Teréz Mária:
A kalmük szóképzés. Die Wortbildung im Kalmückischen.
Budapestini, 1943. (Kertész József könyvnyomdája, Karcag). 70 + [2] p. Egyetlen kiadás.(Dissertationes Sodalium Instituti Asiae Interioris. - A Kir. M. Pázmány Péter Tudományegyetem Belsőázsiai Intézetében készült dolgozatok, 3. kötet.)
Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Felvágatlan, jó példány.
(Keleti és közel keleti nyelvek ábécéje). Ballhorn, Friedrich: Alphabete orientalischer und occidentalischer Sprachen., Leipzig, 1859. Brockhaus. 1-76p. (hiányos 77-90-ig hiányzik) Hasznos és ritka szakmunka. Félvászon kötésben / pages missing
James W. (William): Lélektani előadások tanítók számára. Bp., 1909, Lampel. Későbbi, de régi aranyozott gerincű könyvkötői (Szimmeiszter József, Bp.) félvászonkötés, kissé kopott borítóval, az eredeti papírborítót bekötötték, volt könyvtári példány, kissé sérült kötéssel.