Péter H. Mária:
Az erdélyi gyógyszerészet magyar vonatkozásai. (Dedikált.)
Kolozsvár, 2002. Erdélyi Múzeum-Egyesület (Református Egyház Misztótfalusi Kis Miklós Sajtóközpontjának nyomdája). 548 p. + melléklet. Egyetlen kiadás.
Dedikált: ,,Nemes Erzsébet gyógyszerésznőnek és családjának szeretettel ajánlom [...] Péter H. Mária. Nvárad, 2002. dec. 12." A téma alapvető monográfiája, az erdélyi gyógyszerészet és gyógyszerészképzés több évszázados történetének áttekintése, a neves erdélyi magyar gyógyszerész dinasztiák méltatásával. Oldalszámozáson belül szövegközti illusztrációs anyaggal. A monográfiához 32 oldal terjedelmű, fűzött Névjegyzék csatlakozik.
Fűzve, az egyesület címerével illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Schneiderhöhn, Hans:
Die Erzlagerstätten der Frühkristallisation. Mit 143 Abbildungen im Text und auf 10 Falttafeln. (Dedikált.)
Stuttgart, 1958. Gustav Fischer Verlag (Druck: H. Laupp jr., Tübingen). XIII + [1] + 315 + [1] p. + 10 t. (kihajtható térképvázlat).
Dedikált: ,,Herrn Dipl. Chem. Ing. L. Soós mit [freundlichen] Dank und Grüßen! H. Scheinderhöhn. 30. X. 59". Az érclelőhelyek vetületeit tanulmányozó földtani szakmunka szövegét számos szövegközti és egész oldalas ábra és térképvázlat kíséri.
Prov.: Soós László. [Soós László (1920-1995) geológus, geográfus, geokémikus, vegyészmérnök.]
(Die Erzlagerstätten der Erde, Band I.)
Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Rosenberg Sándor Gyógyszerészeti Laboratoriumának naptára az 1933. évre.
Budapest, [1932]. Rosenberg Sándor Gyógyszerétei Laboratoriuma (Globus Rt. ny.) 31 + [33] p. + 365 levél (naplólevelek) + [22] p. (havi tervek, telefonszámok és hirdetések).
Kötetünk törzsét a napi gyógyszerhasználat rögzítését lehetővé tevő naptárlevelek alkotják. A naptárlevelek csupán a legszükségesebbek közlésére szorítkoznak: a dátumot, a hét napját jelölik meg, a napkelte, napnyugta, holdkelte és holdnyugta időpontját, valamint a gyógyszer-bevitel órájának rögzítésére szolgáló táblázatot hordozzák; a napló tehát nem munkabeosztáshoz használatos határidőnapló. Az egykori tulajdonos végül a naplórészt egészen más célra használta, a négy kitöltött levélen komolyzenei élményeit, illetve egy esetben egy házizsúr emlékeit rögzítette. A kötet elején kártyanaptár formátumú év-összefoglaló, gyógyszerészeti jegyzetek, pénztárkönyv és jegyzetlapok, a kötet végén az 1934. év első három hónapjának gyógyszer-előjegyzéseire szolgáló táblázatok, telefonszámok rögzítésére való űrlapok, majd gyógyszerészeti hirdetések.
Aranyozott, vaknyomásos bőrkötésben, a gerincen évszámfelirattal, aranyozott festésű lapszélekkel. Jó példány.
Szádeczky-Kardoss Elemér:
Szénkőzettan. (Dedikált.)
Budapest, 1952. Akadémiai Kiadó (ny.) 315 + [1] p. + 13 t. (7 színes, 6 kihajtható, ebből három kétoldalas). Egyetlen kiadás.
Dedikált: ,,Kedves munkatársam: Soós Lászlónak igaz barátsággal Szádeczky Elemér. 1952. május 6." A földtani munkát oldalszámozáson belül számos szövegközti ábra illusztrálja. Példányunk fűzése az első előzéknél meglazult.
Prov.: Soós László. [Soós László (1920-1995) geológus, geokémikusm vegyészmérnök.]
Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Varró Aladár Béla:
Arc- és testápolás gyógynövényekkel. Új gyógymódok és receptek. (Előszó: Mezei Károly.)
(Budapest, 1938). Székely Nyomda és Könyvkiadó Vállalat. 159 + [1] p. Első kiadás.
Varró Aladár Béla gyógyáru- és gyógynövény-kereskedő, valamint okleveles gyógyszerész ismeretterjesztő könyve a gyógynövények felhasználásáról, illetve az alternatív gyógymódokról, véleménye a vegetar[ian]izmusról és az esőfürdőről. A címnegyedív levelein a gerincnél halvány foltosság.
BOEH VII: 4541.
Fűzve, sérült, színes kiadói borítóban. Döntően felvágatlan példány.
Remetei Filep Ferenc:
Műtőtermi szolgálat. Útmutató műtőnövendékek, műtősnővérek és műtősaltisztek számára.
Körmend, 1943. ,,Rábavidék" nyomda és lapkiadó vállalat. 170 + [6] p. + 20 t.
A Remetei Filep Ferenc (1898-1977) körmendi sebész főorvos és kórházigazgató által írt szakmunka a sterilizáció, a műtéteknél való segédkezés, az érzéstelenítés eljárásait ismerteti, a mű végén vénygyűjteménnyel. A római számozás szerinti táblákon a korszakban használatos orvosi műszerek képanyaga. A címoldalon, az utolsó nyomtatott oldalon a fedőborítók verzóin régi tulajdonosi bélyegzések. Néhány oldalon felülfestések. Az első borító alján sérülés, az első hat ív levelein a szövegtükör alatt kisebb sérülés.
Poss.: Pestessy József. [Pestessy József orvos, az Országos Traumatológiai Intézet baleseti sebésze és aneszteziológusa, a BKV Előre sportorvosa, orvostörténész, nyelvőr, az Orvosi Hetilap és a Havi Magyar Fórum rendszeres szerzője.]
Fűzve, gerincén kézzel feliratozott, enyhén sérült, enyhén foltos kiadói borítóban.
Vendl Miklós:
Kőzet-, szén- és ércmeghatározó módszerek. 210 ábrában összefoglalt 334 rajzzal és több táblázattal.
Sopron, 1935. A M. Kir. József Nádor Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Bánya-, Kohó- és Erdőmérnöki Kara Könyvkiadó Alapja - Röttig-Romwalter Nyomda bérlői. 367 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Vendl Miklós (1896-1977) soproni egyetemi tanár műve a téma alapvető monográfiája, oldalszámozáson belül szövegközti ábrákkal gazdagon illusztrált.
Kiadói félvászon kötésben, jó példány.
Vitális István:
Magyarország szénelőfordulásai. 88 ábrával, 13 táblával és 1 térképpel.
Sopron, 1939. Röttig-Romwalter Nyomda Rt. IX + [1] + 407 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Vitális István (1871-1947) geológus, paleontológus, egyetemi tanár, a Selmecbányai Erdészeti és Bányászati Főiskola, majd annak áthelyezése után a Soproni Erdészeti és Bányászati Főiskola oktatója, a kárpát-medencei kőszénkincs kutatója, a hazai szénfeltárás fellendítője. Oldalszámozáson belül számos szövegközti ábrával, geológiai szelvénymetszettel, egész oldalas térképvázlattal illusztrált szakmunkája a magyarországi kőszénbányászat áttekintése után az egyes hazai kőszén-lelőhelyek tudományos analízisét nyújtja. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés, néhány oldalon, illetve a hátsó előzéken a könyv tulajdonosának, a szintén geológus és kőszén-kutató Soós Lajosnak kézírásos jegyzetei.
Poss.: Soós László. [Soós László (1920-1995) geológus, geográfus, geokémikus, vegyészmérnök.]
Aranyozott, enyhén kopott gerincű korabeli vászonkötésben. Jó példány.