Fuchs, Eduard - Kind, Alfred: Die Weiberherrschaft in der Geschichte der Menschheit. Ergänzungsband. München, Verlag Albert Langen. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
Friedreich István: Gróf Széchenyi István élete. I. kötet 1791-1840.
Bp, 1915. Szent-István-Társulat [Stephaneum]. VIII + 440 l+ 1 lev, Kiadói papírkötésben. szétvált fűzéssel, hátsó borító nélkül
Pauler Gyula: A magyar nemzet története az Árpádházi királyok alatt. II. kötet. Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó-Vállalata. Új Folyam XIV. kötet. Bp.,1893, MTA. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon sorozatkötésben.
Virág Benedek magyar századai. Harmadik kiadás Toldy Ferenc által. V. kötet három kötetbe kötve. Pest, 1863, Heckenast Gusztáv. ,224 p. Korabeli aranyozott egészvászon kötésben
Alfred Ritter von Arneth (szerk): Maria Theresia Und Joseph II. Ihre Correspondenz Sammt Briefen Josephs An Seinen Bruder Leopold. Erster Band. 1761-1772. Wien, 1867. Carl Gerold. 402 p. Korabeli félvászon kötésben Mária Terézia és II. József Levelezése valamint József levelei testvérének, Lipótnak.
Bakonyi Béla: Jászay Pál történetíró életútja és munkái. Az író, Bakonyi Béla (1914-2001) által DEDIKÁLT példány. Abaújszántó,1993.,Abaújszántó Nagyközség Önkormányzata,(Miskolc,Borsodi-ny.) Kiadói papírkötés.
Dr. Huttkay Lipót: Bonaparte Napoleon emlékirata. A magyar Napoleon-irodalom legrégibb, egykoru kéziratos lelete 1815-1915. Előtanulmánnyal, szövegjegyzetekkel valamint I. Napoleon életrajzával ellátta és sajtó alá bocsátja - - . Bp., 1915, Szilágyi Miklós: "Magyar Vállalkozás" könyvkiadása (Nyugat-ny.), 1 t. + 238+(2) p. Átkötött egészvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
Kovács Lajos: A békepárt a magyar forradalomban. Válaszul Irányi Dániel röpiratára. Bp., 1883, Révai (Rudnyánszky A.-ny.), 130 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, szétesett állapotban.