Könyvek: Történelem

Tételek száma: 305

Fuchs, Eduard - Kind, Alfred: Die Weiberherrschaft in der Geschichte der Menschheit. Ergänzungsband. München, Verlag Albert Langen. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
19480.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Friedreich István: Gróf Széchenyi István élete. I. kötet 1791-1840.  Bp, 1915. Szent-István-Társulat [Stephaneum]. VIII + 440 l+ 1 lev, Kiadói papírkötésben. szétvált fűzéssel, hátsó borító nélkül
19481.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
6,74
7,43
Pauler Gyula: A magyar nemzet története az Árpádházi királyok alatt. II. kötet. Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó-Vállalata. Új Folyam XIV. kötet. Bp.,1893, MTA. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon sorozatkötésben.
19482.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Thury Etele: Iskolatörténeti adattár. Az Országos Református Tanáregyesület megbizásából szerkeszti --. I. kötet. Pápa, 1906. Főiskolai Könyvny. VIII+443+(1)p., Kiadói papír kötésben. Fűzésnél elvált, borító sérült, hátsón kis hiány.
19483.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Kerékgyártó János: Kossuth Lajos. Bp., Athenaeum, kiadói félvászon kötés, beírásokkal.
19484.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Forbis, William H.: The Cowboys. + Johnson, William Weber: The Forty-niners. Alexandria/Virginia, Time-Life-Books. Kiadói műbőr kötés, jó állapotban.
19485.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Virág Benedek magyar századai. Harmadik kiadás Toldy Ferenc által. V. kötet három kötetbe kötve. Pest, 1863, Heckenast Gusztáv. ,224 p. Korabeli aranyozott egészvászon kötésben
19486.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Alfred Ritter von Arneth (szerk): Maria Theresia Und Joseph II. Ihre Correspondenz Sammt Briefen Josephs An Seinen Bruder Leopold. Erster Band. 1761-1772. Wien, 1867. Carl Gerold. 402 p. Korabeli félvászon kötésben Mária Terézia és II. József Levelezése valamint József levelei testvérének, Lipótnak.
19487.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Koós Ferenc: Életem és emlékeim. Gondozta, a bevezető tanulmányt és a jegyzeteket írta: Beke György. Bukarest, 1971, Kriterion. Kiadói egészvászon-kötés, javított, foltos kiadói papír védőborítóban, ajándékozási sorokkal.
19488.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Bakonyi Béla: Jászay Pál történetíró életútja és munkái. Az író, Bakonyi Béla (1914-2001) által DEDIKÁLT példány. Abaújszántó,1993.,Abaújszántó Nagyközség Önkormányzata,(Miskolc,Borsodi-ny.) Kiadói papírkötés.
19489.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Dr. Huttkay Lipót: Bonaparte Napoleon emlékirata. A magyar Napoleon-irodalom legrégibb, egykoru kéziratos lelete 1815-1915. Előtanulmánnyal, szövegjegyzetekkel valamint I. Napoleon életrajzával ellátta és sajtó alá bocsátja - - . Bp., 1915, Szilágyi Miklós: "Magyar Vállalkozás" könyvkiadása (Nyugat-ny.), 1 t. + 238+(2) p. Átkötött egészvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
19490.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Kovács Lajos: A békepárt a magyar forradalomban. Válaszul Irányi Dániel röpiratára. Bp., 1883, Révai (Rudnyánszky A.-ny.), 130 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, szétesett állapotban.
19491.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft