Andrássy Gyula, gróf: Diplomácia és világháború. Bp., [1921], Légrády Testvérek, 253+(1) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, széteső állapotban, nagyrészt szétvált fűzéssel, a hátsó borító hiányzik. A kötet szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listáján.
Decsy Sámuel: Osmanografia, az az: a' Török Birodalom' Természeti, erköltsi, egy-házi, polgári, 's hadi állapottyának, és a' Magyar Királyok ellen viselt nevezetesebb hadakozásinak summás leirása. Második rész. Bétsben, 1788, Kurtzbeck Jósef, 442+(23) p. Modern aranyozott vászonkötésben, restaurált lapokkal, foltos lapokkal
Kókay György: A magyar hírlap- és folyóiratirodalom kezdetei (1780-1795.) Irodalomtörténeti Könyvtár 25. Bp., 1970., Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés.
Báró Wesselényi Miklós: Szózat. A magyar és szláv nemzetiség ügyében. Bp., 1992, Európa, 322 p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban, máskülönben jó állapotban.