Fabó Irma: Barsi József laptervei 1848 őszén. Különlenyomat a Magyar Könyvszemle 1977. 4. számából. H.n., 1977, Petőfi Nyomda. 325-334 p. Kiadói papírkötés, megerősített gerinccel
Petrichevich Horváth Emil, báró: A Mogorovich nemzetségbeli Petrichevich család regesztái. 1069-1526. Első rész. II/1..Veszprém, 1941. Egyházmegyei Ny. 20 l. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, borító hátoldala kissé sérült.
Fraknói Vilmos: Magyarország a mohácsi vész előtt a pápai követek jelentései alapján. Házi Könyvtár XLIX. köt. Bp., 1884., Szent István-Társulat, XVI+304 p. Javított gerincű, kartonált kötés, kopott, foltos borítóval, sérült kötéssel, megviselt állapotban.
Harold Steinacker: Die antiken Grundlagen der frühmittelalterlichen Privaturkunde. Lipcse-Berlin, 1927, B. G. Teubner. 171 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült és részben javított gerinccel, saraiban kissé sérült borítóval, néhány lapon ceruzás jegyzetekkel.
[Broughton, Thomas]: Brougthonnak a religióról való históriai lexicona, a mellyben a világ kezdetétől fogva a mai időkig a pogányoknak, a zsidóknak, keresztyéneknek, mahummedanusoknak tudományok, isteni tiszteletek, ceremoniájik, szokásaik, hellyeik, személlyeik, írásaik, azoknak történeteikkel együtt...Magyar nyelvre fordította...Mindszenti Sámuel.III. darab. (A mű 3 kötetben teljes) Komáromban, 1793. Wéber Simon Péter. 440 p.. Korabeli aranyozott gerincű félbőr kötésben, gerincen kis szúrágással, egyébként szép állapotban
Lorenz, Ottokar: Deutschlands Geschichtsquellen im Mittelalter seit der Mitte des dreizehnten Jahrhunderts. 1.-2. kötet (egy kötetben). Berlin, 1886, Hertz. 3. kiadás. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félvászon kötésben, 2. kötet címlapján kisebb szakadással, néhány nagyon kevés lapon ceruzás jelölésekkel, jó állapotban.
Schels, Johann Baptist: Geschichte der Länder des östreichischen Kaiserstaates. 1-10 kötet (hiány: 8. kötet)
Wien, 1819-1837. Heubner. Kiadói vászon kötésben. néhány lap széle vágott + hozzá: Szabó T. Attila: Kelemen Lajos tudományos munkásságának negyven éve (1897-1937) Cluj, 1938. Minerva. 20 p . erősen sérült
Vázsonyi Vilmos beszédei és írásai. I-II. köt. A két kötetben foglalt beszédeket, írásokat összegyűjtötte és korrajzi bevezetésekkel, kisérő jegyzetekkel ellátva, sajtó alá rendezte: Csergő Hugó és Balassa József. Gróf Apponyi Albert, Gróf Esterházy Móric és Bárczy István előszavával. Bp., 1927, Országos Vázsonyi-Emlékbizottság (Légrády-ny.), 1 (címkép) t.+ 568 p.+ 1 (kétoldalas) t.; 1 (címkép) t.+ 558 p.+1 (kétoldalas) t. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kissé kopottas borítókkal,