Békefi Remig: A Debreczeni Ev. Ref.Főiskola XVII. és XVIII. századi törvényei. Budapest, 1899, Magyar Tudományos Akadémia. Felvágatlan példány. Kiadói papír kötésben, kissé sérült, ragasztott gerinc
A Felső-Magyarországi Múzeum-Egylet hatodik évkönyve. Szerk. Dr. Stöhr Antal. Kassa, 1885. Kosch és Scharf. 111p. Kiadói papírkötésben Benne éremgyűjteményről szóló cikk
Hornyák Balázs: Füstös múltunk. A dohányzás és a hazai dohánygyártás története a kezdetektől 1945-ig. 2019, Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Závodszky Levente: A Héderváry-család oklevéltára. Második kötet. Bp., 1922, MTA. LXXXIII + [2] + 493 + [2] p. + 2 kih. mell. (családfa és térkép). Kiadói papírkötés, sérült és hiányos gerinccel, sérült borítóval, könyvtest több részre szétvált, néhány lap foltos. Csak a második kötet!
Dr. Notter Antal: A Szent István Társulat Története. Bp., 1904, Szent István Társulat. Kiadói papírkötés, hiányzó gerinccel, kopott borítóval, sérült kötéssel, könyvtest több részre szétvált, felvágatlan példány, néhány kevés lap kissé foltos.
Engel, Claire Eliane: Knights Of Malta. A Gallery Of Portraits. London, 1963, George Allen & Unwin. Angol nyelven. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel, kissé kopott borítóval és gerinccel, jó állapotban.
Stieve, Friedrich: Deutschland und Europa 1890-1914. Ein Handbuch zur Vorgeschichte des Weltkrieges mit den wichtigsten Dokumenten. Berlin, 1927, Verlag für Kulturpolitik. XV+254 p. + 3 kihajtható térképpel. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötésben, sérült és hiányzó gerinccel, foltos borítóval, laza kötéssel, első néhány lap kissé foltos.
Tim Klein (szerk.): Die Befreiung 1813-1814-1815 - Urkunden Berichte Briefe. Ebenhausen bei München, 1913, Wilhelm Langwiesche-Brandt. Német nyelven. Kiadói papírkötésben, kissé kopott gerinccel, kissé foltos belső kötéstáblákkal, előzék- és szennylappal..
Helfferich, Karl:Die Vorgeschichte des Weltkrieges. Der Weltkrieg Bd. 1. Berlin, 1919, Ullstein. 229 p. Első kiadás. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, sérült gerinccel, kissé foltos borítóval, belül jó állapotban. Csak az 1. kötet (3 kötetben lenne teljes)!