Könyvek: Történelem

Tételek száma: 305

Magyar munkás káté. Összeállította: Vida István. Budapest, 1938. EMSZO - Egyházközségi Munkásszakosztály (Bánsági Nyomda, Kispest). 48 p. Első kiadás. Kiadványunk az 1937-1946 között EMSZO, azaz Egyházközségi Munkásszakosztály néven létezett, párttá nem szerveződő keresztényszocialista mozgalom politikai célkitűzéseit taglalja. Az osztályharc elméletét elvető, ám a német megszállás idején meghurcolt szervezetet 1945 februárjában ismételten betiltották, a szervezet politikai krédója felkerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott művek jegyzékére. Az első borító verzóján régi gyűjteményi bélyegzés. Példányunk fűzése laza. Fűzve, sérült kiadói borítóban.
19613.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Babits [Mihály], Michele - Szekfű [Gyula], Giulio: Degli ungheresi. Due saggi. Budapest, 1942. Societas Carpato-Danubiana Editrice (S. A. ,,Athenaeum''). 142 p. Egyetlen kiadás. A nemzetkarakterológiai kötetben Babits Mihály: ,,Del carattere ungherese'' című esszéjét Szekfű Gyula ,,Il carattere ungherese nella storia'' tanulmánya követi. A tanulmányok eredeti nyelven először a Szekfű Gyula szerkesztette ,,Mi a magyar?'' című kötetben jelentek meg, 1939-ben. (Biblioteca di ,,Rassegna d'Ungheria''. Serie prima. N. 1-2.) Enyhén foltos kiadói kartonkötésben. Jó példány.
19614.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Neruda, Pablo: A könyvhöz. Fordította és a bevezetést írta Somlyó György. [Budapest], 1974. Magyar Helikon - Európa Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). [28] p. Egyetlen kiadás. Kolofon: ,,[A kötet] tipográfiáját az Iparművészeti Főiskola Tipográfiai Tanszéke II. évfolyamának növendékei tervezték 1973-ban, Szántó Tibor tanár irányításával. Az oldalpárok kompozícióinál Vajda Lajos: Barátok című ceruzarajzát használták fel.'' Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
19615.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Csurka Péter: Bolond szerelem. A pénzeszsák [Két kisregény.](Aláírt.) Budapest, [1936]. (Szerző) Általános Nyomda, Könyv- és Lapkiadó Rt. 165 + [1] p. Az első előzéken a szerző saját kezű aláírása. Csurka Péter (1896-1964) író, újságíró Csurka István drámaíró, politikus és Csurka László színművész édesapja. Korabeli aranyozott egészvászon kötésben. Jó példány.
19616.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Marék Antal:  A Felvidék, Erdély és a Délvidék irodalma. Budapest, 1942. (Országos Közművelődési Szövetség - K. V. Filmnyomda). 62 + [2] p. Az országbővülések alkalmából kiadott összefoglaló a felvidéki, erdélyi és délvidéki írók, költők rövid pályaképével, illetve a helyi folyóiratok, irodalmi folyamatok méltatásával. A rövid munka nem mulasztja el a főként Budapesten működő, de fontos felvidéki, erdélyi, délvidéki tematikával dolgozó írók méltatását sem. A munkának két kiadása jelent meg 1942-ben, példányunk a második kiadásból származik. (A közművelődés könyvei, 1. szám.) Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
19617.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Elődeink, a 48-as asszonyok. Bp., 1948, MNDSZ (Folio-ny.), 16 p.+ 2 t. A borító Kovács Endre munkája. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült borítóval.
19618.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43
19619.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Az Erdélyi Múzeum-Egylet évkönyve az 1911. évre. Szerk. Schilling Lajos. Bp., 1912. Erdélyi Múzeum Egyesület Rt. 145 p. +2 t Kiadói papírkötésben + meghívó a közgyűlésre
19620.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Az Erdélyi Múzeum-Egylet évkönyve az 1908. évre. Szerk. Schilling Lajos. Bp., 1909. Erdélyi Múzeum Egyesület Rt. 125 p. +2 t (kihajtható, a Kolozsvári egyetem állattudományi intézetének tervrajza) Kiadói papírkötésben
19621.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Vachott Sándorné: Rajzok a multból. Emlékiratok. II. kötet. Bp., [1887], Aigner Lajos, Rudnyánszky A.-ny., VI+342 p.. Korabeli aranyozott félbőr kötésben, sérült gerinccel
19622.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Dr. Louis Nékám: The Cultural Aspirations of Hungary : From 896 to 1935. Bp., 1935, Central Committee of the Budapest Thermal Baths and Health Resorts. 319 p Fekete-fehér és néhány színes képpel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben, borítón dombornyomott címerekkel.
19623.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,33
2,57
Deér József: Pogány magyarság, keresztény magyarság. Bp., [1938], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 271+(3) p. + 8 (fekete-fehér képek) t. Könyvnapi kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, régi intézményi bélyegzésekkel.
19624.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft