Munkás, paraszt, értelmiség munkaverseny lázában ég! Agitatív antológiaköltészet Magyarországon, 1945-1956. Vál. és szerk.: L. Simon László. A bevezető tanulmányt írta: Buda Attila. Bp., 2002., Korona. Kiadói papírkötés.
A szerkesztő, L. Simon László (1972-) József Attila-díjas író, költő, szerkesztő, politikus, a Magyar Nemzeti Múzeum későbbi igazgatója által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány.
Magyar országgyűlési emlékek. Történeti bevezetésekkel szerk. Dr. Fraknói Vilmos. X. kötet (1602-1604)
Bp. 1890, Ráth Mór. 3+ VI. lev., 665p. / Monumenta Comitialia Regni Hungariae/ Kiadói papírborítóval, borító és az első néhány lap sérült
Levéltári Közlemények. A Magyar Országos Levéltár folyóirata. 1923 . teljes évfolyam 2 db száma: I. évf 1-2., 3-4 szám, 1 . Szerk. Csánki Dezső, Bp. 1923, Magyar Országos Levéltár..Egészvászon kötésben eredeti borítók a végére kötve
Levéltári Közlemények. A Magyar Országos Levéltár folyóirata. 1942-1945. 20-23. évfolyam. Szerk. Sinkovics István.
Bp. 1942-1945, Magyar Országos Levéltár. IV, 424 l. Kiadói papírborítóban,apró sérüléssel. felvágatlan példány.
Horváth István - Heltai András:
A magyar-német játszma. Emlékezés és dokumentumok. (Dedikált.)
(Budapest, 2015). Corvina Kiadó (Szekszárdi Nyomda Kft.) 311 + [1] p. + 12 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás.
Dedikált: ,,Opotzky Istvánnak, a régi együtt töltött évek emlékére; szeretettel ajánlom e könyvet történelmünk ezen izgalmas időszakáról. Barátsággal, Horváth István. 2016 november''.
Horváth István (sz. 1943) közgazdász, külkereskedő, bonni nagykövet 1984-1991 között. A volt nagykövettel készített nagyinterjú a rendszerváltozáshoz vezető folyamatot a maga gazdaságpolitikai, belpolitikai és diplomáciai összetettségében érzékelteti. Kötetünk második része számos ,,szigorúan titkos'' besorolású levelet közöl, melyek a szovjet szövetségi rendszerben élő, de gazdasági válságba jutott Magyarország óvatos nyugati nyitásának témájában születtek, de kiemelt érdekességűnek mondható a rendszerváltást közvetlenül megelőző, belpolitikai természetű Antall József-Grósz Károly levélváltás is.
Prov.: Opotzky István, a bonni magyar nagykövetség főszakácsa.
Kiadói kartonkötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
4 db II. világháborúval kapcsolatos, angol nyelvű könyv: Norman Rich: Hitler's War Aims. Ideology, the Nazi State, and the Course of Expansion.; Norman Davies: Europe at War 1939-1945.; Peter Batty: The House of Krupp.; Filip Müller: Eyewitness Auschwitz. Three Years in the Gas Chambers. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban.