Könyvek: Történelem

Tételek száma: 305

Az 1947. évi szeptember hó 16-ára összehívott Országgyűlés Képviselőinek lakáskönyve. 1947. december havi hivatalos kiadás. Bp., 1947, Athenaeum, 91 p. Benne Dinnyés Lajos, Dobi István, Rajk László, Rákosi Mátyás, Gerő Ernő és mások. Kiadói papírkötés, benne javításokkal és módosításokkal.
19432.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Kósa Csaba: Tőkés László, a várvédő. (Kétszeresen dedikált.) [Budapest], (1992). Magyar Fórum (Denbinder Nyomda). 115 + [1] p. Egyetlen kiadás. Összesen 2000 példányban készült kötet kétszeresen dedikált példánya: ,,Németh Andornak, barátsággal és szeretettel: Kósa Csaba. 1992. dec. 17." ,,A folytatódó ,,ostromban"-hittel, szeretettel: Tőkés László. 2006. június 10". Oldalszámozáson belül gazdag fotóanyaggal illusztrált megemlékezés Tőkés László református püspöknek az 1989-es romániai forradalomban betöltött szerepéről, illetve későbbi egyházi, politikai és sajtószerepléseiről. (Magyar Fórum könyvek.) Feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19433.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
A francia sárga könyv. Diplomáciai okmányok 1938-1939. A Németország és Lengyelország, Nagybritannia, Franciaország közötti háború kitörését megelőző események és tárgyalások okmányai. Magyar fordítás. Budapest, 1939. Francia Külügyminisztérium (Pápai Ernő műintézete). 270 p. A francia diplomácia levélváltásai Adolf Hitler politikája, a német terjeszkedés, Csehszlovákia felosztása: a müncheni konferencia, valamint a háború kitörése kapcsán. Fűzve, sérült, enyhén hiányos kiadói borítóban, az első fedőborítón ,,Tiszteletpéldány" bélyegzés, verzóján kisebb javítás, a borítók sarkán kisebb hiány.
19434.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Mussolini, Vittorio: Légi háború Abesszíniában. Fordította Brelich Mario. 25 képpel. Budapest, [1937]. Franklin-Társulat (ny.) 112 p. + 10 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Vittorio Mussolini (1916-1997) katonatiszt, szerkesztő, filmproducer, a Duce fia az olasz légierő kötelékében bombázó tisztként vett részt a második olasz-abesszíniai háborúban, később a spanyol polgárháborúban, majd a második világháborúban. Kötetünk szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek jegyzékén. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. (Világjárók. Utazások és kalandok sorozat.) Aranyozott, festett, gerincén enyhén sérült, gerince alján enyhén hiányos, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben.
19435.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Pethő Sándor: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. Írta Pethő Sándor. A földrajzi részt írta Fodor Ferenc. 45 arcképpel, számos térképpel és ábrával. Budapest, 1925. Enciklopédia Rt. (Hungária Hírlapnyomda Rt.) VIII + 324 + [4] p. Pethő Sándor történész, közíró dolgozata - történésztársa, Szekfű Gyula ,,Három nemzedék" című művéhez hasonlóan - a trianoni országvesztéshez vezető alapvető hibák és irányvesztések megértésére tesz kísérletet. Oldalszámozáson belül számos egész oldalas és szövegközti térképvázlattal, ábrával, grafikonnal és felvétellel. A 247. oldaltól Fodor Ferenc egyetemi tanár gazdaságföldrajzi dolgozata vet számot a trianoni döntés gazdasági következményeivel. A mű első kiadása szintén 1925-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból származik. Nem kimondottan szovjetbarát álláspontja kivívta a cenzorok haragját: a mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek jegyzékén. Aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest), az első kötéstáblán apró sérüléssel. Jó példány.
19436.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
19437.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Dr. Balassa József: Kossuth Amerikában. 1851-1852. Bp., 1931, Gergely R. könyvkereskedése (Hungária-ny.), 124+(4) p.+ 8 t. Átkötött félvászon-kötésben.
19438.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
A Társaság. Szépirodalmi és társadalmi képes hetilap különszáma (1919. augusztus). Budapest, 1919. Hornyánszky Viktor ny. [2] + 22 p. Az Endrődi Béla által szerkesztett, hatodik évfolyamába lépő szépirodalmi és társadalmi képes hetilapot a Tanácsköztársaság cenzúrarendelete betiltotta, az öthónapnyi szünet után jelentkező lapszám az ideiglenes helyiségbe költözött hetilap jelenlétéről ad hírt. A Vértes Marcell és Dezső Lajos karikatúráival illusztrált lapszám cikkeit a proletárdiktatúra alatt háttérbe szorított konzervatív véleményvezérek jegyzik: Rákosi Jenő, Herczeg Ferenc, Pekár Gyula, Bárd Miklós, Kozma Andor és Zilahy Lajos. A tartalomból: Rákosi Jenő: Virradat! - Herczeg Ferenc: A szovjet-színház - Pekár Gyula: Pro memoria: A két Hollán. Návay Lajos, Fery Oszkár - Kozma Andor: Temetés a kommün alatt - Zilahy Lajos: Szamuely - Endrődi Béla: Magunkról. A Tanácsköztársasággal aligha rokonszenvező, némileg antiszemita tendenciájú karikatúrákkal illusztrált folyóiratszám vélhetően ritkasága miatt kerülte el az Ideiglenes Nemzeti Kormány cenzorainak figyelmét. Példányunk utolsó levelén a szövegtükröt nem érintő, apró szakadásnyom, néhány levél enyhén foltos. Lakatos: 3868. Fűzve, enyhén foltos kiadói borítóban. Ritka.
19439.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Kossuth a magyar igazságért. Válogatta és magyarázattal ellátta: Bodor György. A szövegrajzok és a borítólap Fáy Dezső munkája. Nemzeti Könyvtár VI. évf. 122-123. szám. Bp.,1944, Stádium. Kiadói papírkötés, kopott, foltos, kissé sérült borítóval. + Kossuth Emlékalbum. Kossuth Lajos halála, temetése és mauzoleumának felavatása. Szerk.: Dr. Kovács Dénes. A "Budapest" ajándéka előfizetőinek. Bp., 1910,"Budapest", 1 t.+231 p. + 4 t. Fekete-fehér képekkel, fotókkal, valamint három színes műmelléklettel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kopott, foltos borítóval, egy tábla szakadt, egy hiányzik.
19440.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Pauler Gyula A magyar nemzet története az Árpádházi királyok alatt I.-II. kötet. REPRINT kiadása az 1899-es kiadásnak. .Kiadói aranyozott műbőr kötésben.
19441.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
10,88
12,00
Magyarország tiszti cím- és névtára. IL. évf. Szerk.: M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1942., M. Kir. Állami Nyomda, XX+963 p. Kiadói egészvászon-kötés, sérült gerinccel.
19442.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Sermones occasione solennis Exc. ac Ill. Dni Leopoldi e comitibus Pálffy ab Erdőd, perpetui in Vöröskő etc. in haereditaria supremi capitaneatus arcis regiae Posoniensis et incl. comitatus ejusdem nominis perpetui ac supremi comitis officia die 19. mensis Augusti anno 1822. in lib. reg. civitate Posoniensi, generalique inclytorum comitatus ejusdem nominis statuum et ordinum conventu celebratae installationis dicti. (4-r. 64 l.) Posonii, 1822. Typ. Hareed. Belnayanorum. M. Kiadói papírkötésben. + Öröm. Midőn ő Excellentziája, a Nagy Méltgú Erdődi, és Vöröskői Gróf Pálffy Leopold ur, Posony vármegyének örökös fő ispannya, az 1822. eszt. Kis-asszony havának 19. napján fő ispanyi hivataljába, nemzeti nemes magyar ünnepléssel Posonyban törvényesen bé-iktattatna. (4-r. 2 lev.) Posonyban, ny. Simon Péter Wéber és fiának bet. Papírborítóval
19443.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft