19014.
463. Lezárult gyorsárverés
Könyvek: Utazás, helytörténet
5 000 Ft
Leden, K (Christian): Kjuvatin jégmezői. Fordította Mihalik László. 50 képpel, 16 táblán. Budapest, [1929]. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai Rt. (Franklin-Társulat ny.) 1 t. (címkép) + 244 p. + 16 t. (15 kétoldalas) + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. A munka Christian Leden zeneszerző és etnográfus 1913-1916 között folytatott kelet-kanadai útjáról számol be. Az út során Leden a Hudson-öböl nyugati partján élő eszkimók kultúrájáról ad érzékletes leírást, oldalszámozáson belül néhány szövegközti illusztrációval. A címoldalon katalógusszám. (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.) Aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben, ovális emblémájú kötésváltozat. Jó példány.