Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 252

19157.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
Az utas könyve. Veszprém vármegye, Bakony hegyvidék, Balaton Északi partvidéke. Bp., 1940, Országos Magyar Vendégforgalmi Szövetség. 36p. Kiadói papírkötés hajtásnyommal, borítón kisebb firkával.
19158.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
19159.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Wodianer-Nemessuri Zoltán: Nemesvita. A Nemes község életrajza. (DEDIKÁLT). Bp., 2001, Diurna Kiadó. Térkép-melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által Szluha Márton (1935-2016) genealógus részére DEDIKÁLT példány.
19160.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
9,84
10,86
19161.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
19162.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Erdész Ádám: A mezőhegyesi ménesbirtok gazdálkodása a két világháború között. (DEDIKÁLT). Közlemények Békés megye és környéke történetéből I. (Gyula, 1987), Békés Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. A szerző, Erdész Ádám (1956- ) történész, levéltáros által DEDIKÁLT példány.
19163.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
Hazai utazók Erdélyben. Csokonai, Kisfaludy S., Teleki Domokos, Kazinczy, [...] Jókai, Orbán Balázs, Eötvös József és mások erdélyi utirajzai. Molter Károly előszavával. Összeáll.: Szeremlei László. Kolozsvár, [1942], Lepage Lajos (Fraternitas-ny.), 201+(5) p. Átkötött papírkötésben, kissé sérült, foltos gerinccel, kis lapszéli ázásnyomokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
19164.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
2 db könyv: Marius Magnien: Tibet régen és ma. Ford.: Benkő Gyula. Bp., 1960, Gondolat. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval. Megjelent 3000 példányban. + G. Mencer - Z. F. Slavik: Az Antarktisz. Ford.: Dróth Józsefné. Bp., 1961, Kossuth. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
19165.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
19166.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
Balázsi Károly, Bolvári-Takács Gábor (szerk.): A Sárospataki Népfőiskola tizenöt éve (1986-2001). Sárospatak, 2002, Sárospataki Népfőiskola Egyesület. Kiadói papírkötésben.
19167.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43
Gróf Gvadányi József: Egy falusi nótáriusnak budai utazása. Budapest, 1910, Franklin. Hatodik kiadás. 160 p. Kissé kopott félvászon kötésben, borítón és belső kötéstáblán régi címkével, előzéklapon és hátsó szennylapon régi ceruzás tulajdonosi névbejegyzéssel.
19168.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft