Robert J. Flaherty: Samoa. Berlin,1932.,Reimer Hobbing. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal.
Gáborján Alice: Magyar népviseletek. Magyar Népművészet. Bp., 1974, Corvina. 66 p. Kiadói kartonált papírkötés, meglazult gerinccel, a lapok szélein kis folttal. Fekete-fehér és színes fotókkal, ábrákkal illusztrált. Aláhúzásokkal.
Zikmund, Miroslav, Hanzelka, Jiří: Fordított félhold. Bp. - Pozsony, 1962, Gondolat Kiadó - Szlovákiai Szépirodalmi Könyvkiadó. Vászonkötésben, kissé szaladt papír védőborítóval, de egyébként jó állapotban.
Üzenet Erdélyből. A III. évezred. Szerk: Gubcsi Lajos. Köpeczi Béla bevezetőjével. Művészeti szerkesztő: Szántó Tibor. Képszerkesztő: Korniss Péter. Bp., 1995, Magyar Művészetekért Közhasznú Társsaság - Magyar Művészetért Szalon. GL-4 Pénzügyi Tanácsadó Kft. 2. kiadás, 1995 okt. 6., az aradi vértanúk tiszteletére kiadott kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói műbőr-kötés, a borítón Asszonyi Tamás (1942-) fém plakettjével, műanyag védőborítóval, a műanyag védőborítón címkenyomokkal. Számozott, 41. számú példány.
Ifj. Tildy Zoltán: Fehértó. A szerző fotóival. Bp., é.n., Országos Természetvédelmi Tanács, 75 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. + néhány újságcikk kivágás.