Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben X. köt.: Tirol és Voralberg. Bp., 1893., M. Kir. Államnyomda, XII+594 p.+ 1 (színes képtábla.) Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Korabeli átkötött aranyozott gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, foxing foltos lapokkal.
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben 4 db kötete. Hiányos lapokkal: Dunántúl (címlap hiány), Tengermellék és Dalmáczia (első 3 lap hiányzik), Felső_Magyarország (címlap hiány), Csehország II. (címlap hiány) Sérült megviselt félvászon kötésekben.
Lee Lockwood. Castro's Cuba. 1959-1969. Taschen Gmbh Mai 2016. A könyv sok meglepetést tartalmaz az olvasó számára, aki csak a propaganda torzító tükrén keresztül ismeri a kubai valóságot. Első osztályú pszichológiai dokumentum." - The New York Times Book Review, 1967 1958 szilveszterén az akkor fiatal fotóriporter, Lee Lockwood Kubába utazott, hogy beszámoljon a Batista-rezsim közelgő végéről. Fidel Castro hatalomra kerülése előtti napon érkezett, és egy hetet töltött azzal, hogy megismerkedjen a szigettel, mielőtt végre találkozott magával a győztes forradalmi vezetővel. Castro azonnal megkedvelte Lockwoodot, és meghívta, hogy a következő évtizedben gyakran térjen vissza Kubába, különleges hozzáférést biztosított számára belső köréhez, és teljes mozgásszabadságot biztosított számára, hogy felfedezhesse a szigetet az amerikai újságírókra jellemző korlátozások nélkül. Sok újságíróhoz hasonlóan korábban és utána Lockwoodnak sokat kellett várnia egy interjúra Castróval, de aztán a kubai forradalmi vezető egy maratoni hétnapos interjút adott neki, amely mindenről szó volt, ami akkoriban napirenden volt - az Egyesült Államok faji problémáitól kezdve. egészen a kubai rakétaválságig. Ez az interjú továbbra is a korszak egyik legszembetűnőbb tanúja. Lockwood eredetileg 1967-ben megjelent beszélgetéseit és megfigyeléseit a TASCHEN újból kinyomtatja itt, több száz fénykép mellett, amelyek dokumentálják azokat a heteket, amelyek során Lockwood Castro oldalán átutazta az országot, valamint az 1960-as évek kubai fejleményei: a Sierra Maestra hegyei katonai táboraitól a havannai utcák életén át a tömeges politikai gyűlésekig. Sok ilyen színes kép még soha nem jelent meg. Saul Landau latin-amerikai szakértő elő- és utószava Lockwood munkáját történelmi kontextusába helyezi.
Kiadói kartonálásban, papír védőborítóval . Szép állapot.
Kalocsai Péter - Molnár József: "Balra tarts, jobbra előzz!". Magyarország városi közlekedése régi képeslapokon. Szombathely, 2001, B.K.L., kartonált papírkötés.
Wien. Mantel der Träume - Ungarische Schriftsteller erleben Wien 1873-1936. Bp.-Wien, 2011., Literaturmuseum Petőfi - Österrichisches Theatermuseum. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált, közte magyar vonatkozásúval is. Kiadói papírkötés.
1938 Magyarország tiszti cím- és névtára. XLVI. évf. 1938. Szerk. és kiadja a M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1938., Magyar Királyi Állami Nyomda, XVI+677+26 (korabeli reklámok) p. Kiadói piros egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
Österreichs Illustrierter Almanach mit internationalen Anhang Wien,1937.. a 44 oldaltól külön részben Königreich Ungarn mit seinen Sommerfrischen, Heilbäder, Kuranstalten, Sanatorien, Fremdenverkehrsorten und Unterkunftsmöglichkeiten etc. KÉpes bemutatása többek között Balatonalmádi, Balatonfüred, Budapest, Hévíz, Szeged, Veszprém, Siófokról,Kiadói, kissé szamárfüles, foltos papíborítóval.
Juhász Kálmán: A Csanádi püspökség története 1500-1552./ Csanádvármegyei Könyvtár/ Makó, 1947. Szent Gellért nyomda. VI + 159 p.; Kiadói papírkötésben elvált első borítóval
Juhász Kálmán: A Csanádi püspökség története 1243-1307./ Csanádvármegyei Könyvtár/ Makó, 1933. Csanád vármegye közönsége. VIII + 152p. (2) 9 t .; Kiadói papírkötésben szétvált fűzéssel
Juhász Kálmán: A Csanádi püspökség története 1434-1500./ Csanádvármegyei Könyvtár/ Makó, 1947. Szent Gellért nyomda. IV + 142 p.; Kiadói papírkötésben gerincen kis sérüléssel
Juhász Kálmán: A Csanádi püspökség története 1386-1434./ Csanádvármegyei Könyvtár/ Makó, 1947. Szent Gellért nyomda. VI + 143 p.; Kiadói papírkötésben gerincen kis sérüléssel
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.