3 600 Ft
(Bärenkopf, Ignác): Methodus recte gubernandi parochiam... I-II. kötet. Methodus recte gubernandi parochiam... II. kötet. (Nagyszombat) Tyrnaviae, 1803. Jelinek. 1 t. (címképmetszet), 2 lev. 384 l. 3 lev. Hozzákötve: (Fuchs, Xaver Ferenc): Moralis philosophiae christianae de virtutibus, et vitiis tractatus pro omnibus... Posonii, 1805. Landerer. VIII, 208 l. 1 lev. Baerenkopf Ignác (1741-1809) katolikus püspök, jezsuita szerzetes. A jezsuita rend feloszlatása után pozsonyi kanonok, majd a rizanói püspöki címet nyerte el. 1805-ben papnevelő intézet első rektora, majd a pesti egyetemen a teológiai kar igazgatója. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, eredeti gerinc-címkével, festett lapszélekkel, sérült gerinccel