6 000 Ft
Bilkei Gorzó Bertalan: Szatmár vármegye nemes családjai. Nagykároly, 1910. Gál Samu (,,Pátria" Irodalmi Vállalat Nyomdai Rt.) 140 p. Első kiadás. Szatmár vármegye levéltárosának munkája a vármegye nemes családjait lajstromozza a megyei levéltárban található iratok, adatolt nemességi vizsgálatok alapján. Az előszó szerint a szatmári nemesi családok családtörténeti részletek nélküli puszta listázása is hiánypótló munka, hiszen ilyen formában az adatok csakis a levéltár mélyén bújnak meg, korábban nem tették közzé. A műhöz két évvel később pótkötet jelent meg. A címoldal verzóján és a belív egy oldalán régi tulajdonosi bélyegzés. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, az eredeti első fedőborító bekötve. Jó példány.