Halácsy Dezső:
A világ magyarságáért. Írta Halácsy Dezső. 48 műmelléklettel.
Budapest, (1944). Szerző (Magyar Hirdető Iroda Rt. ny.) 519 + [1] p. + XLVIII (48) t. (egy színes). Egyetlen kiadás.
A világháború utolsó előtti évében kiadott nemzetpolitikai kötet áttekinti és lajstromozza az öt világrészen szétszórt magyarságot összekötő kulturális kapcsolatokat, intézményeket és sajtóorgánumokat. A szerző az 1938-ban indult Magyarok Világszövetségének alapító tagja, kiadványának bevételét a Budapesten felállítandó Külföldi Magyarok Háza tőkéjének gyarapítására szánta. A külföldi magyarságot összefogó ernyőszervezet 1945-1990 között javarészt működésképtelennek számított, újjáalakítására csak a rendszerváltással került sor.
Illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói félvászon kötésben. Jó példány.