Tétel

Kikiáltási ár:

4 000 Ft

Leírás:

Montalembert, [Charles Forbes de]: Sainte Élisabeth de Hongrie par le comte de Montalembert avec une Préface de Léon Gautier. Cinqui?me édition. Tours, [1903]. Maison Alfred Mame et Fils (Imprimerie Mame). 1 t. (hártyapapírral védett színes kőnyomat) + 624 p. + XXVIII t. (oldalszámozáson belül hártyapapírral védett metszet). Árpád-házi Szent Erzsébet életéről szóló monográfia, oldalszámozáson belül 28 táblával, további 88, rendkívül részletgazdag szövegközti metszettel, melyek az életét német földön töltő Szent Erzsébet legfontosabb tartózkodási helyeit, illetve kultuszának centrumait ábrázolják, így Marburg városát, Eisenachot és Wartburg várát és környékét jelenítik meg. A táblákon jól tanulmányozható a Szent-Erzsébet kultusz ikonográfiájának időbeli változása a XIII. századi kezdetektől a XIX. századig, eleinte olasz, majd túlnyomórészt német és belga mesterektől. Rajzolta Henri Toussaint, Bocourt, Dupuy, Édouard Garnier, Giacomelli, Fichot, Alexandre Hurel, Lavée, Pasquer, Pozier, Queyrox, Sellier. Díszesen, dúsan aranyozott kiadói egészvászon kötésben, halványan foltos hátsó kötéstáblával, aranyozott lapszélekkel. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk