3 000 Ft
Sebess Dénes: Két Magyarország. Az elmult század politikai eszményei. (Budapest), [1931]. Könyvbarátok Szövetsége (Királyi Magyar Egyetemi Nyomda). 258 p. + 16 t. (fotóanyag). Egyetlen kiadás. Az erdélyi születésű, függetlenségi párti politikus Sebess Dénes (1869-1945) olvasmányos stílusban tárgyalja a magyar politika eredendő kettősségét, ellentéteken alapuló jellegét, 1848 és 1867 kettős megítélését. A munka a Monarchia bukását elsősorban a belső széthúzásban jelöli meg, de vizsgálódásába bevonja a külföld geopolitikai törekvéseit is. Elfogulatlanságra törekvő áttekintés. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés és bélyegzés. Aranyozott, kiadói félvászon kötésben. Szép példány.