Krajcsír Lukács: A kínai-orosz kooperáció a XXI. század elején. Kína, Oroszország és a Sanghaji Együttműködési Szervezet. Veszprém, 2014, Veszprémi Humán Tudományokért Alapítvány. Kiadói papírkötés.
Hermann Róbert: A rendőrminiszter és a Zichy-gyémántok. (DEDIKÁLT). História klub füzetek 10. - Fejér Megyei Levéltár Közleményei 17. Székesfehérvár, [1994], Történelembarátok Köre Alapítvány. Kiadói papírkötés. A szerző, Hermann Róbert (1963- ) Széchenyi-díjas történész által DEDIKÁLT példány.
Ítél a történelem. A Szálasi-per. A vád, a vallomások és az ítélet. Szerk.: Ábrahám Ferenc, Kussinszky Endre. Híradó Könyvtár. Bp., 1945, Magyar Központi Híradó Rt. (Forrás-ny.), 191+1 p. A borító Byssz Róbert munkája. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé sérült borítóval, a lapok felső sarkain szamárfülekkel.
Nádas Ferenc: Usa. Gazdaság- és társadalompolitikai tanulmány. A Szociáldemokrata Párt Kiadása. Budapest 1943. Kissé sérült papírborítóval Sérült fűzéssel
Berki Mihály: Az Államvédelmi Hatóság. Bp., 1994., (Salgótarján, Nógrádi-ny.) Kiadói papírkötés, kopott, kissé foltos borítóval, az egyik borító sarkán gyűrődésnyommal.
Sugár András: Dubcek megszólal. Tankokkal a tavasz ellen. Lajosmizse, 1989, Pallas, 95 p. Szerzői kiadás. A szenzációs maratoni tévé-interjú teljes, csonkítatlan szövege Sugár András helyszíni riportjával, a nemzetközi polémia krónikájával. Sugár András helyszíni riportjával, a nemzetközi polémia krónikájával. Kiadói papírkötés.
Alexander Dubcek (1921-1992) szlovák kommunista politikus, rövid ideig Csehszlovákia vezetője (1968-1969), a prágai tavasz kulcsfigurája.
Johnathan Sunley - Kovács Tibor: Két év kormányrúdnál. Mérlegen a Horn-, és az Orbán-kabinet első félideje. Bp., 2000, Kairosz. Kiadói papírkötés, foltos.
Csorba József - Fricz Tamás - Szentpály-Juhász Miklós: Társutasok az őszödi úton. Kormányzás és kommunikáció Magyarországon 2002-2006. Bp., 2008, Kairosz. Kiadói papírkötés.