Bazsik Renáta: Mire az erdők kizöldülnek. Bp.,1972,Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, volt könyvtári példány, a hátsó borító belsején és az hátsó szennylapon beragasztott a szerzőre vonatkozó nyomtatványokkal.
Uralkodók és corvinák. Az Országos Széchényi Könyvtár jubileumi kiállítása alapításának 200. évfordulóján. / Potentates and Corvinas. Anniversary Exhibiton of the National Széchényi Library. Szerk.: Karsay Orsolya. Bp., 2002, OSZK. Színes fotókkal illusztrálva. Magyar, angol és olasz nyelven. Kiadói papírkötés.
Emlékkönyv Szent István király halálának kilencszázadik évfordulóján. Szerk.: Serédi Jusztinián. Bp., 1988, Szent István Társulat. Reprint kiadás. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban.
A Királyi Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem alapítása 300 éves évfordulójának jubileumi emlékkönyve. Szerk.: Kornis Gyula. Bp., 1936, Kir. M. Egyetemi Nyomda, VIII+445+(3) p.+ 59 (fekete-fehér képek) t. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, a címlapon olvashatatlan aláírással.
A hírszerzés és kémkedés története III. kötet. Vitéz József kir. herceg tábornagy bevezetős soraival. Szerk.: Pilch Jenő. Bp., é.n., Franklin. Javított, pótolt gerincű egészvászon-kötés, kopott borítóval, javított kötéssel, kissé foltos lapokkal.
Végh Oszkár - L. Vincze Judit - Tamáska Péter: A nyomtatott betű szabadságáért. A Nyomda-, a Papíripar, a Sajtó és a Könyvkiadás Dolgozói Szakszervezetének története, 1862-1987. (DEDIKÁLT). Bp., 1987, A Nyomda-, a Papíripar és a Sajtó Dolgozóinak Szakszervezete. Kiadói műbőr-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 5000 példányban. A könyv egyik szerzője, Tamáska Péter által DEDIKÁLT példány.
N. A. Maskin: Az ókori Róma története. Bp., 1951, Tankönyvkiadó. Átkötött félvászon-kötés, volt könyvtári példány,körbevágott, pótolt címlappal, bekötött, körbevágott elülső papírborítóval.
Hermann Róbert: Az 1848-1849. évi forradalom és szabadságharc története. Szerk.: - -. Bp.,1996, Videopont. Rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.