Withausek Gyula: Történelmi jegyzetek a térképészet tárgyköréből. I. kötet: Ókor. A "Térképészeti Közlöny" 7. számú különfüzete. Bp., 1934, M. Kir. Állami Térképészet. Kiadói papírkötés, foltos, kissé sérült borítóval és foltos lapokkal.
Kőrösi Imre: A lóvá tett ország. (DEDIKÁLT). Bp., 2001, szerzői kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző, Kőrösi Imre (1946-2018) politikus, országgyűlési képviselő által DEDIKÁLT példány.
Lugosi Árpádné: Kossuth Zsuzsanna élete. 1817-1854. (DEDIKÁLT). Sárbogárd, [1973], Fejér Megyei Tanács VB. Kiadói tűzött papírkötés. A monoki Kossuth Emlékmúzeum igazgatója, Zsuffa Tibor által DEDIKÁLT példány (Dr. Szele Lajosnak).
A magyar történelem nagy alakjai 6. és 7. rész. Írta és összeáll.: Gergely András. Bp., 1988, Reflektor. Kiadói tűzött papírkötés, kissé viseltes borítóval.
The Memoirs of count Apponyi. New Sork, 1935. Macmillan. 312p. Kiadói vászonkötésben, kis folttal. hozzá gróf Apponyi Albert autográf névjegykártyája és autográf írással megcímzett levélborítékja.
Császár Ferencz. Magyar ösök képcsarnoka. Életirati vázlatok kíséretében. III.-ik füz. Pest, 1858. Ny. Beimel J. és Kozma Vazul.6 l + 3 t ((a hatból, nagy méretű litográfiák) Dessewffy János főispán és m.k. főudvarnok, Esterházy Miklós nádor, Béldy Pál erd. orsz. hadvezér. 40x55 cm Lapok szélén beszakadásokkal
Vierteljahrsschrift aus und für Ungarn. 1843 3 kötet 2. füzet + 1844. 4. kötet 1. füzet (utolsó)
Leipzig, 1843. Georg Wigand (Bernh. Tauchnitz jun.).
[4] +142 + 208 p.
Herausgegeben von Dr. Emrich Henszlmann.Korabeli aranyozott, vaknyomott egészvászon kötésben
Henszlmann Imre a külföld felvilágosítására, a szlávok magyarellenes hírterjesztésének megakadályozására és ellensúlyozására indította folyóiratát.
Ninive. Fortgesezte Fragmente über die dermaligen politischen Angelegenheiten in Ungarn. h. n., 1790, im römischen Reich. Korabeli, kissé sérült kartonkötésben.