https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Könyvek: Történelem

Tételek száma: 290

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
Hermann Reuchlin: Geschichte Italiens von der Gründung der regierenden Dynastien bis zur Gegenwart. 2.-4. kötet. Lipcse, 1860, 1870,1873, Hirzel. Első kiadás. Német nyelven. Korabelii aranyozott egészvászon-kötésben, 2. kötet vaknyomásos díszítéssel és márványozott lapélekkel, sérült gerinccel, kissé kopott borítóval. Négy kötetben teljes, 1. kötet hiányzik!
19413.

Hermann Reuchlin: Geschichte Italiens von der Gründung der regierenden Dynastien bis zur Gegenwart. 2.-4. kötet. Lipcse, 1860, 1870,1873, Hirzel. Első kiadás. Német nyelven. Korabelii aranyozott egészvászon-kötésben, 2. kötet vaknyomásos díszítéssel és márványozott lapélekkel, sérült gerinccel, kissé kopott borítóval. Négy kötetben teljes, 1. kötet hiányzik!

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
EUR
,
17,14
USD
Ajánlatok száma:
0
[Gatterer, Johann Christoph (1727-1799): Dissertatio praevia de adornanda in posterum Germania sacra medii aevi. Qvam amplissimi philosophorvm ordinis avctoritate et permissv ... Alidorfii,[1752],Ex Officina Hesseliana, 70+2 p. Korabeli papírkötésben, sérült gerinccel, az első két lap sérült, rajtuk szöveget nem érintő hiánnyal, lapok sarkain szamárfülekkel.
19414.

[Gatterer, Johann Christoph (1727-1799): Dissertatio praevia de adornanda in posterum Germania sacra medii aevi. Qvam amplissimi philosophorvm ordinis avctoritate et permissv ... Alidorfii,[1752],Ex Officina Hesseliana, 70+2 p. Korabeli papírkötésben, sérült gerinccel, az első két lap sérült, rajtuk szöveget nem érintő hiánnyal, lapok sarkain szamárfülekkel.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
EUR
,
17,14
USD
Ajánlatok száma:
0
Vierteljahrsschrift aus und für Ungarn. 1843 3 kötet 1-2. füzet   Leipzig, 1843. Georg Wigand (Bernh. Tauchnitz jun.).  [4] + 206 p.+ [4] + 208 p. Herausgegeben von Dr. Emrich Henszlmann. Korabeli aranyozott félvászon kötésben  Henszlmann Imre a külföld felvilágosítására, a szlávok magyarellenes hírterjesztésének megakadályozására és ellensúlyozására indította folyóiratát.
19415.

Vierteljahrsschrift aus und für Ungarn. 1843 3 kötet 1-2. füzet Leipzig, 1843. Georg Wigand (Bernh. Tauchnitz jun.). [4] + 206 p.+ [4] + 208 p. Herausgegeben von Dr. Emrich Henszlmann. Korabeli aranyozott félvászon kötésben Henszlmann Imre a külföld felvilágosítására, a szlávok magyarellenes hírterjesztésének megakadályozására és ellensúlyozására indította folyóiratát.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
EUR
,
17,14
USD
Ajánlatok száma:
0
Friedjung, Heinrich: Österreich von 1848 bis 1860. In zwei Bänden. Erster Band: Die Jahre der Revolution und der Reform 1848 bis 1851. (Zweite Auflage.) Zweiter Band: Erste Abteilung. 1 kötet Stuttgart und Berlin, 1908. J. G. Cotta'sche Buchhandlung (Druck der Union Deutsche Verlagsgesellschaft). XVIII + 512 p.; Korabeli, kissé kopott, aranyozott félbőr kötésben Az osztrák birodalom történetének birodalmi szemszögű áttekintése
19416.

Friedjung, Heinrich: Österreich von 1848 bis 1860. In zwei Bänden. Erster Band: Die Jahre der Revolution und der Reform 1848 bis 1851. (Zweite Auflage.) Zweiter Band: Erste Abteilung. 1 kötet Stuttgart und Berlin, 1908. J. G. Cotta'sche Buchhandlung (Druck der Union Deutsche Verlagsgesellschaft). XVIII + 512 p.; Korabeli, kissé kopott, aranyozott félbőr kötésben Az osztrák birodalom történetének birodalmi szemszögű áttekintése

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,40
EUR
,
12,57
USD
Ajánlatok száma:
0
Vicsay Lajos: A magyarság története ősidőktől napjainkig. A történettanítás kézikönyve. I-II. kötet. [Teljes.] Szeged, 1935-1936. (Délmagyarország ny.) XV + [1] + 350 p. + 24 t.; [4] + 400 + [4] p. Vicsay Lajos történeti összefoglalója a Hóman-Szekfű-féle történelmi szintézist és annak történelemszemléletét vette mintának. Az oldalszámozáson belül számos szövegközti nemzetségtáblát és néhány hadműveleti ábrát tartalmazó munka főként politika- és eseménytörténettel foglalkozik, és szokatlanul korai időponttól (az Árpád-kortól kezdve) feltételezi a rendi társadalom jelenlétét. A mohácsi csatavesztéstől az 1930-as évekig tartó időszakot tárgyaló második kötet a politika- és eseménytörténet mellett markánsan megjeleníti a gazdaságtörténet, és rendező elvvé válik benne a demográfiai szemlélet - az országon belüli népesedési folyamatok és azoknak politikai következményei fontos témává válnak. A második kötetben oldalszámozáson belül néhány egész oldalas térkép. Az illusztrált címoldalakon régi tulajdonosi bejegyzés, példányunk fűzése laza. (A gyakorlati pedagógia könyvtára I-II. kötet.) Fűzve, egységes, sérült, enyhén foltos kiadói borítóban, a második kötet részben felvágatlan.
19417.

Vicsay Lajos: A magyarság története ősidőktől napjainkig. A történettanítás kézikönyve. I-II. kötet. [Teljes.] Szeged, 1935-1936. (Délmagyarország ny.) XV + [1] + 350 p. + 24 t.; [4] + 400 + [4] p. Vicsay Lajos történeti összefoglalója a Hóman-Szekfű-féle történelmi szintézist és annak történelemszemléletét vette mintának. Az oldalszámozáson belül számos szövegközti nemzetségtáblát és néhány hadműveleti ábrát tartalmazó munka főként politika- és eseménytörténettel foglalkozik, és szokatlanul korai időponttól (az Árpád-kortól kezdve) feltételezi a rendi társadalom jelenlétét. A mohácsi csatavesztéstől az 1930-as évekig tartó időszakot tárgyaló második kötet a politika- és eseménytörténet mellett markánsan megjeleníti a gazdaságtörténet, és rendező elvvé válik benne a demográfiai szemlélet - az országon belüli népesedési folyamatok és azoknak politikai következményei fontos témává válnak. A második kötetben oldalszámozáson belül néhány egész oldalas térkép. Az illusztrált címoldalakon régi tulajdonosi bejegyzés, példányunk fűzése laza. (A gyakorlati pedagógia könyvtára I-II. kötet.) Fűzve, egységes, sérült, enyhén foltos kiadói borítóban, a második kötet részben felvágatlan.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
EUR
,
13,71
USD
Ajánlatok száma:
1
Molnár Aladár: A közoktatás története Magyarországon a XVIII. században. Kiadja a m. tud. akad. történeti bizottsága. I. kötet. (Unicus!) Bp., 1881. M.T.A. Athenaeum. VIII + 612 p. javított, kissé sérült kiadói papírborítóval. Ritka.
19418.

Molnár Aladár: A közoktatás története Magyarországon a XVIII. században. Kiadja a m. tud. akad. történeti bizottsága. I. kötet. (Unicus!) Bp., 1881. M.T.A. Athenaeum. VIII + 612 p. javított, kissé sérült kiadói papírborítóval. Ritka.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
EUR
,
14,29
USD
Ajánlatok száma:
1
Sashegyi Oszkár: Német felvilágosodás és magyar cenzúra 1800-1830. Minerva-Könyvtár 130. sz. Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 105+2 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval.
19419.

Sashegyi Oszkár: Német felvilágosodás és magyar cenzúra 1800-1830. Minerva-Könyvtár 130. sz. Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 105+2 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 800 Ft
9,84
EUR
,
10,86
USD
Ajánlatok száma:
0
4 db történettudományi különlenyomat: Fehértói KAtalin: A XIV: századi magyar megkülönböztető nevek, Arató Endre: A magyar nemesség és az osztrák udvar nemzetiségi politikája a szabadságharc előtt. H. Balázs Éva: A parasztság helyzete és mozgalmai (1780-1787), Barkay Ö Szabolcs: Batthyány Boldizsár humanista köre.
19420.

4 db történettudományi különlenyomat: Fehértói KAtalin: A XIV: századi magyar megkülönböztető nevek, Arató Endre: A magyar nemesség és az osztrák udvar nemzetiségi politikája a szabadságharc előtt. H. Balázs Éva: A parasztság helyzete és mozgalmai (1780-1787), Barkay Ö Szabolcs: Batthyány Boldizsár humanista köre.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 800 Ft
9,84
EUR
,
10,86
USD
Ajánlatok száma:
0
Dr. Veress Endre: Basta György hadvezér levelezése és iratai (1597-1607). Bp., 1909, MTA XLIV + 758p. Kiadói papírkötés, pótolt hátsó borítóval, Felvágatlan
19421.

Dr. Veress Endre: Basta György hadvezér levelezése és iratai (1597-1607). Bp., 1909, MTA XLIV + 758p. Kiadói papírkötés, pótolt hátsó borítóval, Felvágatlan

 
Eladva
Kikiáltási ár:
3 800 Ft
9,84
EUR
,
10,86
USD
Ajánlatok száma:
1
Tóth Ágnes: Nemzetiségi népiskolák Magyarországon az 1943/44-es tanévben. (DEDIKÁLT). Szerk.: Apró Erzsébet. Forrásközlemények III. köt. Kecskemét, 1998, Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Levéltára. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban. A szerző, Tóth Ágnes (1961- ) történész, egyetemi tanár által DEDIKÁLT példány.
19422.

Tóth Ágnes: Nemzetiségi népiskolák Magyarországon az 1943/44-es tanévben. (DEDIKÁLT). Szerk.: Apró Erzsébet. Forrásközlemények III. köt. Kecskemét, 1998, Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Levéltára. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban. A szerző, Tóth Ágnes (1961- ) történész, egyetemi tanár által DEDIKÁLT példány.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
EUR
,
14,29
USD
Ajánlatok száma:
1
1924 Archiv des Vereines für siebenbürgische Landeskunde ( Erdélyi Regionális Tanulmányok Egyesületének Levéltára). Neue Folge. 42. évf. 1. füz., Hermannstadt (Nagyszeben) 1924. Franz Micaelis. 304p. Kiadói papborítóval
19423.

1924 Archiv des Vereines für siebenbürgische Landeskunde ( Erdélyi Regionális Tanulmányok Egyesületének Levéltára). Neue Folge. 42. évf. 1. füz., Hermannstadt (Nagyszeben) 1924. Franz Micaelis. 304p. Kiadói papborítóval

 
Eladva
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
EUR
,
9,14
USD
Ajánlatok száma:
2
Bártfai Szabó István: A Magyar Nemzeti Múzeum könyvtárának címjegyzéke VIII. gróf Széchenyi István könyvtára. Bp., 1923. Magyar Nemzeti Múzeum. 102 p. Kiadói papírborítóval
19424.

Bártfai Szabó István: A Magyar Nemzeti Múzeum könyvtárának címjegyzéke VIII. gróf Széchenyi István könyvtára. Bp., 1923. Magyar Nemzeti Múzeum. 102 p. Kiadói papírborítóval

 
Eladva
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
EUR
,
9,14
USD
Ajánlatok száma:
1

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2024 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com//feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Élő közvetítés

Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz