Lezsák Sándor:
Iskola a politikában. Avagy mit nem tudott Herder úr? Politikai írások, parlamenti felszólalások 1987-2007. (Dedikált.)
Lakitelek, 2007. Antológia Kiadó és Nyomda Kft.
Dedikált: ,,Lengyel Géza elnök úrnak jó emlékül: Lezsák Sándor. 2007. XII. 15".
Oldalszámozáson belül néhány szövegközti fényképpel illusztrálva. Kötetünk négy oldalán halvány aláhúzások.
Prov: Lengyel Géza. [Lengyel Géza (1941-) költő, pedagógus, a Hitel folyóirat szerzője, összegyűjtött versei Rácsodálkozás címmel a dedikáció évében jelentek meg.]
Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Hüppe, Siegfried:
A lengyel alkotmány története. A Magyar Tudományos Akadémia megbízásából fordította Szathmáry György.
Budapest, 1894. Magyar Tudományos Akadémia [ny. n.] [4] + 542 + [2] p. Egyetlen magyar kiadás.
Az 1894. évi illetmény első kötete. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés.
(A Magyar Tudományos Akadémia könyvkiadó-vállalata, Új folyam, XVII. kötet.)
Pamlényi 145. o.
Aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Müller Gy., Budapest), márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
Magyar művelődéstörténeti kis-lexikon. A tört. segédtudományok alapfogalmaival, a fontosabb kútfők rövid ismertetésével és a középkori latinság fontosabb történeti kifejezéseivel. Összeállította Zsámbéki László.
(Szeged), 1937. (Szegedi Uj Nemzedék Lapvállalat Rt.) 415 + [1] p. Első kiadás.
Zsámbéki László tanársegéd művelődéstörténeti munkáját az 1935-1936-ban megjelent Hóman-Szekfű-féle ,,Magyar történet" kiadása nyomán megélénkült történelmi érdeklődés hatására állította össze. Néhány jellemző címszó: asylum, budai magyar font, cancellarius, castellanus, census, I. Ferdinánd törvényei, főispán, fringia, haramia, középiskola, krinolin, Kun László törvényei, orvosságtudakozás, pallosjog, papírpénz, papmarasztalás, pasa, pokolmalom, prágai garas, pribék, reszm-i arusz ('török menyasszony-adó'), rendőruralom, sátoros ráják, történelmi individualizmus, történelmi optimizmus, történelmi pesszimizmus, történelmi szkepticizmus, veresgyurka, viganó, zapis, zsellér.
Színes, feliratozott kiadói egészvászon kötésben.
Verancsics Antal összes munkái. I. kötet: Történelmi dolgozatok deák nyelven. Közli: Szalay László. Monumenta Hungariae Historica. Magyar Történelmi Emlékek. Második osztály: Írók. Második kötet. Pest, 1873, Magyar Tudományos Akadémia Történelmi Bizottmánya, (Emich Gusztáv-ny.), XIII+237 p. Latin és magyar nyelven. Kiadói, sérült papírkötésben, felvágatlan.
Horváth Lajos: Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye pecsétjei 1918-1919.
(Vác) 1989, Pest Megyei Levéltár. 346 l., 1 lev. /Pest Megyei Levéltári Füzetek 15./ Megjelent 1500 példányban! Kiadói papírkötésben
A Magyar Nemzeti Múzeum könyvtárának címjegyzéke IV. Magyar szépirodalom idegen nyelven . Leírta: Gulyás Pál. . Első függelék.
Bp., 1920. Stephaneum ny. 2 sztl. lev. + 55 p. Kiadói papírborítóval, felvágatlan + A Magyar történeti irodalom 1912, 1913, 1915, 1916-ban. szerk: Hellebrant Árpád. Bp., 1912. Athenaeum. a 4 kötet fűzésnél elvált sérült papborítóval
dr .Váczy Lajos és Rédeyné Dr. Hoffmann Mária: A Magyar Nemzeti Múzeum könyvtárának címjegyzéke IX/ I. Irodalmi levelestár gróf Széchenyi István könyvtára. Bp., 1923. Magyar Nemzeti Múzeum. 208 p. Kiadói papírborítóval
Levéltári Közlemények. A Magyar Országos Levéltár folyóirata.7. évf, 1-2, 3-4. szám. Szerk. dr. Csánki Dezső, Bp., 1929 . Magyar Országos Levéltár.. Kiadói kissé sérült papírborítóban, felvágatlan
Levéltári Közlemények. A Magyar Országos Levéltár folyóirata.3. évf, 1-4. szám. Szerk. dr. Csánki Dezső, Bp., 1926. Magyar Országos Levéltár.. Kiadói kissé sérült papírborítóban,
Alfred Francis Pribram. Die politischen geheimverträge Österreich-Ungarns, 1879-1914, nach den akten des Wiener Staatsarchivs. Wien, Leipzig, 1920. Braumüller. 1. Band. 327p. Kiadói papírkötésben. HUNGARIKA
Óváry Lipót: III. Pál pápa és Farnese Sándor bibornok Magyarországra vonatkozó diplomacziai levelezései. (1535-1549.)
A nápolyi levéltárban létező Farnese-osztályban tett saját kutatásai nyomán közli ~ ~. /Monumenta Hungariae Historica. Első osztály XVI./ Budapest, 1879. M. T. Akademia (Athenaeum ny.) XXXVI, 214 p. Későbbi papírborítóban,
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.