Levéltári Közlemények. A Magyar Országos Levéltár folyóirata. VIII. es évfolyam 1-2. szám, Szerk. Csánki Dezső, Bp. 1930, Magyar Országos Levéltár. Kissé sérült papíborítóval
Pálffy Géza: Zrínyi Miklós nagy napja. Az 1663-1664. évi török háború egyik meghatározó eseménye: a vati hadimustra 1663. szeptember 17-én. Bp.-Pápa, 2016, MTA BTK Történettudományi Intézet - Jókai Mór Városi Könyvtár, 58 p.+1 (kihajtható térkép) t. Kiadói papírkötés.
Adolf Hofm eister, Die heilige Lanze, ein Abzeichen des alten Reiches. (Untersuchungen zur deutschen Staats- und Rechtsgesch. 96p. Breslau, 1908. M&H. Marcus. Kiadói kissé sérült papíkötésben
Ernst Birk: Zur Finanzgeschichte des Königreichs Ungarn unter König Ladislaus Posthumus. A. Pichler, 1853 ; 6 + 1 p.Korabeli félvászon kötésben HUNGARIKA
Az Erdélyi Múzeum - kiadja az Erdélyi Múzeum Egyesület Új folyam IV. kötet: 2., 3., 4. füzet. Szerk. Erdélyi Pál. Kolozsvár., 1909 Stief Jenő. Sérült papírkötésben
Villani Lajos, báró: Machiavelli és a nemzeti politika.
A szerző, Villani Lajos (1889-1948) diplomata, író, a külügyminisztérium kulturális ügyosztályának vezetője (1891-1948) által Prahács Margit (1893-1974) zenetörténész, zeneesztéta részére DEDIKÁLT példány. Külügyi Könyvtár I. Bp., 1939., Magyar Külügyi Társaság, 1 t. +46 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, foltos lapokkal.
Strada Ferenc: Izdenczy József az államtanács első magyar tagja. [Bp.], 1943, (Sárkány-ny.), 98 p. Különlenyomat. Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval, két lapszélen szakadásokkal, de belül ezt leszámítva jó állapotban.
Báró Izdenczy József (1733-1811) államtanácsos, politikai író, 1785-től államtanácsos, az Államtanács első magyar tagja.
Szabó István: Tanulmányok a magyar parasztság történetéből. Teleki Pál Tudományos Intézet II. Bp., 1948, Teleki Pál Tudományos Intézet. Kiadói papírkötés, szakadozott, foltos kiadói papír védőborítóban, de belül jó állapotban. Felvágatlan lapokkal.
Hrenkó Pál: Térképészettörténeti kutatásunk helyzetképe. (Az 1981. szept. 30-i előadás kibővített anyag.) A szerző, Hrenkó Pál (1928-2001) térképész alezredes által Pastinszky Miklós (1914-1986) művészettörténésznek, könyvgyűjtőnek, könyvszakértőnek DEDIKÁLT példány. [Bp.], 1982., Magyar Tájékozódási Futó Szövetség - TIT Természettudományi Stúdió Térképbarátok Köre, 42 p. Kiadói papírkötés.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.