Gerics József: Legkorábbi gesta-szerkesztéseink keletkezésrendjének problémái. Értekezések a történeti tudományok Köréből. Új sorozat 22. Bp., 1961, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval. Megjelent 600 példányban.
Wittman Tibor: Az "árforradalom" és a világpiaci kapcsolatok kezdeti mozzanatai (1566-1618.) Értekezések a Történeti Tudományok Köréből. Új sorozat 4. Bp., 1957, Akadémiai Kiadó, 71 p. Kiadói papírkötés.
Fráter Jánosné: A Magyar Tudományos Akadémia Történettudományi Bizottságának működése 1854-1949 (A MTAK kiadványai 52.) Budapest, 1966, MTA. 63+6 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Zoványi Jenő: A felvilágosodás története. Szabad Iskola VI. Bp., én.,Genius. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, az elülső borító sarkán kis hiánnyal.
A "Viharsarok" a bíróság előtt Féja Géza pere
(A Budapesti Kir. Büntetőtörvényszék 1937 október 14-én tartott főtárgyalásának gyorsírói feljegyzések alapján készült teljes szövege) Előszó: Erdei Ferenc, Illyés Gyula, Veres Péter (Bp. 1937.) Márciusi Front. 47 l. Kiadói, kissé sérült papírborítóval, karton védőborítóval.
Krmann Dániel: Küldetésem története. Itinerarium (1708-1709). Ford.: Szabó Zsuzsanna. Az utószót és a jegyzeteket írta, a helységnévmutatót összeáll.: Fabiny Tibor és Kiss Gy. Csaba. Bp.,1984, Európa. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban.
Sofia Souli: Greek Mythology. The Creation of the Gods - The Gods - The Heroes - The Trojan War - The Odyssey. Athens, 1995, Editions Michalis Toubis S.A. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.