Könyvek: Történelem

Tételek száma: 290

Gerics József: Legkorábbi gesta-szerkesztéseink keletkezésrendjének problémái. Értekezések a történeti tudományok Köréből. Új sorozat 22. Bp., 1961, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval. Megjelent 600 példányban.
19509.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
Ember Győző: A levéltártörténet módszertanához. Bp., 1969.Különlenyomat 155-176 p. Papírborítóval. DEDIKÁLT.
19510.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
Wittman Tibor: Az "árforradalom" és a világpiaci kapcsolatok kezdeti mozzanatai (1566-1618.) Értekezések a Történeti Tudományok Köréből. Új sorozat 4. Bp., 1957, Akadémiai Kiadó, 71 p. Kiadói papírkötés.
19511.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43
Fráter Jánosné: A Magyar Tudományos Akadémia Történettudományi Bizottságának működése 1854-1949 (A MTAK kiadványai 52.) Budapest, 1966, MTA. 63+6 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
19512.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43
19513.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
Pfeiffer Miklós: Szt Imre tankönyve. Katolikus kultúra. A prágai Prohászka-kör kiadványai. Különlenyomat a "Világposság" 1930. 11-12. számából. Pozsony, 1930. 19p. Kiadói papírkötés, hajtásnyommal.
19514.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
19515.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
A "Viharsarok" a bíróság előtt Féja Géza pere (A Budapesti Kir. Büntetőtörvényszék 1937 október 14-én tartott főtárgyalásának gyorsírói feljegyzések alapján készült teljes szövege) Előszó: Erdei Ferenc, Illyés Gyula, Veres Péter (Bp. 1937.) Márciusi Front. 47 l. Kiadói, kissé sérült papírborítóval, karton védőborítóval.
19516.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,33
2,57
Ifj. Vayer Lajos: Magyar uralkodók. Officina Képeskönyvek 45/46. Bp., 1942, Officina, 30+2 p.+20 (egészoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, néhány bejelöléssel, kissé foltos lapélekkel.
19517.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43
19518.

Kikiáltási ár:
800 Ft
2,07
2,29
Sofia Souli: Greek Mythology. The Creation of the Gods - The Gods - The Heroes - The Trojan War - The Odyssey. Athens, 1995, Editions Michalis Toubis S.A. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
19519.

Kikiáltási ár:
800 Ft
2,07
2,29
Vegyes könyvtétel, 2 db:   Mück Dorottya: Bossuet történelemszemlélete. Bp., 1944, (Athenaeum-ny.), 72+4 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel. Jacques-Bénigne Bossuet (1627-1704) francia katolikus püspök, teológus, író.;   Kornis Gyula: Dilthey történetelmélete. Bp., 1913,Franklin, 47 p. Kiadói papírkötés, foltos, rossz állapotban.;
19520.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,33
2,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft