3 db könyv: Bethlen István titkos iratai. Az iratokat sajtó alá rendezte, a bevezetőt és a magyarázatokat írta: Szinai Miklós és Szűcs László. Bp., 1972, Kossuth. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban. + Bethlen István emlékirata 1944. + Bethlen Béla: Észak-Erdély kormánybiztosa voltam. Sajtó alá rendezte: Romsics Ignác. Bp., 1988-1989, Zrínyi. Kiadói papírkötés.
Sporschil, Johann: Geschichte der Hohenstaufen. Braunschweig, 1843, Verlag von George Westermann. Félvászon kötés, acélmetszetekkel illusztrált, festett lapszélek, lapok foltosak, egyébként jó állapotban.
Theodor von Sosnosky: Die Politik im habsburger Reiche
Berlin, 1913. 405 p + 8 sztl lev + 1 kih térkép Kiadói papírborítóval, gerinc sérült. / In paper cover
Maurice Paléologue: A cár országa a nagy háborúban II-III. kötet. Fordította: Fóti J. Lajos, Révay József. Bp., , Genius. Negyedik kiadás. Kiadói aranyozott félvászon-kötés
Henry Steele Commager: A második világháború története. Ford.: Máthé Elek. Bp.,én.,Új Idők. (Első kiadás?) Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval
Horváth Jenő: Diplomáciai történelem. 1-2. köt. Bp., 1921. Szent István-T. (1.) 230 p. 1 sztl.lev. (2.) 249 p. 1 sztl.lev. Kiadói papírborítóval, fűzésnél szétvált, rossz állapotban
Somogyi István: A szabadkőművesség igazi arca. I-II. köt. [Egy kötetben.] I. köt.: A szabadkőművesség felelőssége Trianonért. II. köt: A földalatti Magyarország. Bp., 1929, Apostol-ny., 183+1+211+1 p. Eredeti számlával! (Dr. Frank Antal egyetemi tanár részére! Kiadói kopott egészvászon-kötésben. Ritka!
Nagy Iván: Magyarország családai czímerekkel és nemzedékrendi táblákkal. 1-8. kötet. Bp., 1987, Helikon. Kiadói egészvászon-kötésben, karton-tokban, Szakály Ferenc: A Nagyiván c. tanulmány füzettel. Az 1857-1868. közötti kiadás (Pest, Ráth Mór) nyolckötetes reprint kiadása.
Grant, Michael: The Fall of the Roman Empire. A Reappraisal. Radnor, PA, 1976, The Annenberg School Press. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban.