Illyés Elemér:
Erdély változása. Mítosz és valóság.
München, 1975. Aurora Könyvek (Molnár József ny.) 359 + [1] p. Első kiadás.
Az erdélyi születésű és neveltetésű Illyés Elemér (1919-1989) jogász, falukutató, történész a második világháború után a nyugati magyar emigráció tagja. Egykori szülőföldje iránti érdeklődése az 1970-es évek eleji hazalátogatása nyomán élénkül meg. A munka első része szubjektív útinapló, az ezt követő tanulmányok az erdélyi magyarság gazdasági, kulturális, szociológiai körülményeinek sokrétű leírásai. A munka később újabb magyar kiadásban, majd német és angol kiadásban is megjelent, Magyarországon a kötet ugyanakkor nem látott napvilágot.
Kiadói egészvászon kötésben és színes kiadói védőborítóban. Jó példány.
Ballagi Géza: A nemzeti államok kora. 1815-1847. Bp., 1897, Athenaeum. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott félbőr-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel. Benne ex libris-szel: Sassy Attila Aiglon (1880-1967): Dr. Holló Attila könyve [kék változat], klisé, papír, jelzett a dúcon, kissé foltos, 12,5x9 cm
Ettore Pais: Storia della Sardegna e della Corsica durante il dominio romano. Parte I-II. + La civilt? dei nuraghi. Sardegna preromana. Cagliari,én., Edizioni Anastatiche 3T. Olasz nyelven. Hasonmás kiadás. Kiadói egészvászon-kötések, a sarkain ütődésnyommal.
Kiszely István: A magyar ember. A Kárpát-medencei magyarság ember-története. I-II. kötet. Bp., 2004, Püski. Fekete-fehér és színes képekkel és térképekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Bartha Albert: Az aradi 13 vértanu pörének és kivégzésének hiteles története. A volt bécsi titkos levéltár eddig hozzáférhetetlen okmányai alapján összeállította és közli - -. Bp., 1930, Dr. Kellner és Kiss, 239 p. Fekete-fehér illusztrációkkal és kézírat hasonmásokkal. Bekötött elülső papírborítóval. (A kötésnél megerősítették). Átkötött félvászon-kötés, újságkivágásokkal, possessori névbejegyzéssel (Dr. Kenéz Kálmán 1938.)
Századunk névváltoztatásai. Helytartósági és miniszteri engedélylyel megváltoztatott nevek gyűjteménye 1800-1893. Eredeti okmányok alapján összeállította a Magyar Heraldikai és Genealógiai Társaság egyik igazgató választmányi tagja.
Budapest, 1895. Hornyánszky Viktor (ny.) 253 + [1] p. Első kiadás.
Társadalomtörténeti szempontból emlékezetes gyűjteményünk a névmagyarosításban testet öltő 19. századi önkéntes asszimilációnak értékes dokumentuma. A rövid bevezető után a magyarosított családnevek alfabetikus sorrendben sorakoznak. Valamennyi változtatásnál adatolva: az eredeti családnév, a névváltoztatást igénylő lakhelye, számos esetben foglalkozása, gyermekei, valamint minden esetben a névváltoztatás engedélyszáma. A bekötött eredeti első borítón apró javítás, a címoldalon, illetve a belív három levelén kisebb sérülés, verzóján kisebb javítás.
XX. század második feléből származó, aranyozott gerincű vászonkötésben, az eredeti első borító egyik változata az első kötéstáblára ragasztva. Jó példány.
Sági József: Arccal kelet felé. A szerző, Sági József (1908-) Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye utolsó alispánja által ALÁÍRT példány! Caracas, 1985, Oscar Todtmann Editores. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötésben, előzéklapon a szerző bélyegzőjével, gerincen és borítón apró kopásnyomokkal, jó állapotban.
Beksics Gusztáv: A szabadság országa. Rajz az angol társadalmi életből. Bp.,[1881],Aigner Lajos, 252 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, foltos lapokkal.
Montesquieu: A rómaiak' nagysága és hanyatlása azoknak politikája a vallásban. Írta - -. Magyarította: Pados János. Pest, 1856, Lauffer & Stolp, VII+1+277+3 p. Korabeli javított gerincű és kötésű egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, javított, kissé foltos címlappal.