Könyvek: Történelem

Tételek száma: 290

19304.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Márki Sándor: Ötszáz év története a felfedezések korától a munka századáig. 361 szövegképpel, 30 fekete, 3 színes műmelléklettel és 1 színes térképpel. Budapest, [1910 körül]. Athenaeum (ny.) 704 p. + 33 t. (3 színes, 3 kihajtható) + 1 térkép (színes, kihajtható). Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal. Enyhén sérült kiadói egészvászon kötésben, a gerincen és az enyhén foltos első kötéstáblán az aranyozott címfelirat vörös címkén, alul kissé foltos lapszélekkel. Jó példány.
19305.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Montalembert, [Charles Forbes de]:  Sainte Élisabeth de Hongrie par le comte de Montalembert avec une Préface de Léon Gautier. Cinqui?me édition.  Tours, [1903]. Maison Alfred Mame et Fils (Imprimerie Mame). 1 t. (hártyapapírral védett színes kőnyomat) + 624 p. + XXVIII t. (oldalszámozáson belül hártyapapírral védett metszet).  Árpád-házi Szent Erzsébet életéről szóló monográfia, oldalszámozáson belül 28 táblával, további 88, rendkívül részletgazdag szövegközti metszettel, melyek az életét német földön töltő Szent Erzsébet legfontosabb tartózkodási helyeit, illetve kultuszának centrumait ábrázolják, így Marburg városát, Eisenachot és Wartburg várát és környékét jelenítik meg. A táblákon jól tanulmányozható a Szent-Erzsébet kultusz ikonográfiájának időbeli változása a XIII. századi kezdetektől a XIX. századig, eleinte olasz, majd túlnyomórészt német és belga mesterektől. Rajzolta Henri Toussaint, Bocourt, Dupuy, Édouard Garnier, Giacomelli, Fichot, Alexandre Hurel, Lavée, Pasquer, Pozier, Queyrox, Sellier.  Díszesen, dúsan aranyozott kiadói egészvászon kötésben, halványan foltos hátsó kötéstáblával, aranyozott lapszélekkel. Jó példány.
19306.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Halácsy Dezső:  A világ magyarságáért. Írta Halácsy Dezső. 48 műmelléklettel.  Budapest, (1944). Szerző (Magyar Hirdető Iroda Rt. ny.) 519 + [1] p. + XLVIII (48) t. (egy színes). Egyetlen kiadás.  A világháború utolsó előtti évében kiadott nemzetpolitikai kötet áttekinti és lajstromozza az öt világrészen szétszórt magyarságot összekötő kulturális kapcsolatokat, intézményeket és sajtóorgánumokat. A szerző az 1938-ban indult Magyarok Világszövetségének alapító tagja, kiadványának bevételét a Budapesten felállítandó Külföldi Magyarok Háza tőkéjének gyarapítására szánta. A külföldi magyarságot összefogó ernyőszervezet 1945-1990 között javarészt működésképtelennek számított, újjáalakítására csak a rendszerváltással került sor.  Illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
19307.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Ortutay István: József főherceg élete. Szeged, 1914. Engel Lajos Nyomda- és Lapvállalata. 220 + [4] p. Egyetlen kiadás. Életrajzi méltatás Habsburg-Lotharingiai József Károly főhercegről (1833-1905), a Habsburgok nádori ágából származó katonatisztről, magyarországi gazdálkodóról, a dualizmus számos magyar egyesületének támogatójáról, az alcsúti arborétum kiépíttetőjéről, a Margit-sziget tulajdonosáról és nem mellékesen a Magyar Királyi Honvédség főparancsnokáról, lovassági tábornokról. Az életrajz után válogatás a címszereplő körüli anekdotakincsből. A címoldalon, a címoldal verzóján, a belív számos oldalán és a felragasztott képeken régi gyűjteményi bélyegzések. Oldalszámozáson belül 17 felragasztott képpel. Aranyozott gerincű, kötéstábláin enyhén kopott korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
19308.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
9
19309.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29
19310.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
19311.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Magyarország. Történeti, gazdasági és kulturális évkönyv [1947]. Budapest, 1948. Hungária Lloyd (Szikra Irodalmi és Lapkiadóvállalat, Nyomdai Rt.) X + [3]-259 + [1] p. + 10 t. (I-XIX-ig számozott, egy kivétellel kétszínnyomású táblákon térképvázlatok és ábrák) + hibajegyzék. Egyetlen kiadás. Az évkönyv mindenekelőtt a külföldön élő magyar állampolgárok tájékoztatására készült, főképpen azzal a céllal, hogy megismertesse velük a második világháború katasztrófája után bekövetkező politikai és gazdasági újjáépítést. A kötet mértéktartó történelmi áttekintése különös tempóváltások nyomán igen szűkszavúan tárgyalja az első világháborús összeomlást, az azt követő hatalomátvételeket, a trianoni döntést és a Horthy-korszakot, viszont kiemelten foglalkozik a második világháború utáni új alkotmányozási korszakkal, részleteiben is közli a választási eredményeket, minden kommentár nélkül közölve a kékcédulás választások puszta eredményeit. Ezek után az ország gazdasági teljesítményét, ipari és mezőgazdasági termelését méltatja, munkajogát és közegészségügyét ismerteti, valamint az államosított oktatási rendszert és művelődéspolitikát, a múzeum- és könyvtárügyre is kiterjedően. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
19312.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Takáts Endre: Gróf Nádasdy László csanádi püspök (1662-1729). Szeged, 1943. (Szeged városi nyomda). 1 t. (címkép) + 144 + [2] p. + 5 t. + 2 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. Részlet az életrajzi és korrajzi kötet előszavából: "Alig hiszem, hogy a csanádi püspökök hosszú és fényes sorában volna még egy, akit annyiféleképpen jellemeznének, mint gróf Nádasdy Lászlót. A bécsi udvar tanácsosai rebellis magyarnak tartották, győri kanonoktársai durva, kíméletlen, civakodó magatartása miatt jelentik fel a püspöknek, Keresztély Ágostnak és holdkórosnak nevezik. Dudek János a Religióban egy XVII. századi mintastrébernek látja, Reizner János, Szeged történetírója a város legnagyobb ellenségének mondja, Lady Worthley Montague írásaiban pedig egy udvarias, kellemes, kedélyes öregúr jelenik meg előttünk Nádasdy személyében". Példányunk fűzése meglazult. Fűzve, sérült, javított kiadói borítóban.
19313.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
A magyar öntudat kistükre. Budapest, 1935. A Felsőkereskedelmi Iskolai Tanárok Nemzeti Szövetsége (Kir. Magy. Egyetemi Nyomda). 127 + [1] p. Első kiadás. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti rajzzal illusztrált kötet. Szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listáján. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19314.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Hausordnung der unter dem Schutze der ehrwdgs.: Grossloge v. Ungarn arbeitenden g.: u.: v.: Fmr.:-Loge Galilei im Oriente Budapest. (A Galilei szabadkőműves páholy német nyelvű házirendje.) [Budapest, 1902]. (Károlyi György [ny.]) 8 p. Dokumentumunk az 1900-as évek elején és különösen az 1918-as forradalmakban nagy hírnévre szert tett társadalommérnöki egylet belső házirendje. A számos polgári radikálist, Jászi Oszkárt és elvtársait tömörítő egylet a Tanácsköztársaság idején a betiltás sorsára jutott, majd ugyanez az intézkedés megismétlődött 1920-ban is: társadalommérnökségi tevékenységüket a felálló Horthy-adminisztráció sem nézte jó szemmel. [A Galilei páholy egyike az 1990 után újraalakuló szabadkőműves társulatoknak.] Dömölki 0. Fűzve, kiadói papírborítóban, jó példány. Ritka.
19315.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft