Acél Antal:
A centenáris év. A Magyarországi Symbolikus Nagypáholy főtitkári jelentése az 1948. évről. Az 1949. március 13-iki nagygyűlés elé terjesztette Gerő Andor főtitkár. - Főkincstári jelentés az 1948. évről. Előterjesztette Acél Antal főkincstáros.
Budapest, 1949. Magyarországi Symbolikus Nagypáholy (,,Otthon" ny.) 1 t. (duplaoldalas címkép) + 142 + [2] p. + 5 t. (egy duplaoldalas, 4 kihajtató, ebből 2 kétoldalas költségvetési tábla).
Dömölki 183.
Fűzve, enyhén foltos, kiadói borítóban. Jó példány.
Napoleon császár élete és az 1792-ki franczia forradalom rövid vázlata II. köt. Pest, 1856, Heckenast Gusztáv, 6+419 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült, javított gerinccel, foltos lapokkal, kissé sérült tartalomjegyzékkel.
Fitz József: A magyarországi nyomdászat, könyvkiadás és könyvkereskedelem története. II. A reformáció korában. Bp.,1967, Akadémiai Kiadó, 293+(3) p. Lapszámozáson belül számtalan egész oldalas, szövegközti és beragasztott képpel. Kiadói egészvászon-kötés, sérült, kopott kiadói papír védőborítóban, papírborítón kis szakadásokkal. Megjelent 1300 példányban.
Peter Valo: August 68. ... Na Slovensku. / August 68 ... In Slovakia. Editoral Series Slovakia in Photography Vol. Number 1/1990. Bratislava/Pozsony, 1990, O.K.O. Szlovák és angol nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal a 1968-as eseményekről. Kiadói papírkötés.
Szamosközi István: Erdély története. Fordította: Borzsák István. Válogatta, a bevezetést, és a jegyzeteket: SInkovics István. Monumenta Hungarica VII. kötet. Bp.,1963, Magyar Helikon. Kartonált papírkötés.
Kállay István: A városi önkormányzat hatásköre Magyarországon 1686-1848. Magyar Országos Levéltár kiadványai III. Hatóság- és hivataltörténet 9. (Dienes István által aláírt). Bp., 1989, Akadémiai Kiadó. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A címlapon Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus saját kezű aláírásával.
1956-os forradalommal kapcsolatos könyvek és kiadványok, össz. 8 db, közte Eörsi László: Mítoszok helyett - 1956; Méray Tibor: Nagy Imre élete és halála; stb.
Borsányi, Julián:
Das Rätsel des Bombenangriffs auf Kaschau 26. Juni 1941. Wie wurde Ungarn in den Zweiten Weltkrieg hineingerissen? Ein dokumentarischen Bericht.
München, 1978. Rudolf Trofenik (Druck: Strauss & Cramer GmbH, Hirschberg). 260 p.
Borsányi Julián okleveles gépészmérnök, katonatiszt, a kassai bombázást kivizsgáló bizottság egyik tagja, majd ,,Bell ezredes" néven a Szabad Európa Rádió katonai hírmagyarázója volt. Emigrációjában írt könyvében alaposan körüljárja a kassai bombázás kérdését, melyet a hivatalos, moszkovita irányzatú magyarországi történetírás már 1945 óta leegyszerűsítve értelmezett, a kassai bombázást a magyar-német cinkosság perdöntő bizonyítékának hirdetve. Borsányi Julián ebben a kötetben az ügyet - leegyszerűsítő magyarázatok nélkül - a maga összetettségében vizsgálja. A kötet 1985-ben magyar nyelven is megjelent, szintén Münchenben. Oldalszámozáson belül hét térképvázlattal, hivatalos iratok hasonmásaival.
(Studia Hungarica. Schriften des Ungarischen Instituts München. 16.)
Kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.