Könyvek: Történelem

Tételek száma: 290

Acél Antal: A centenáris év. A Magyarországi Symbolikus Nagypáholy főtitkári jelentése az 1948. évről. Az 1949. március 13-iki nagygyűlés elé terjesztette Gerő Andor főtitkár. - Főkincstári jelentés az 1948. évről. Előterjesztette Acél Antal főkincstáros. Budapest, 1949. Magyarországi Symbolikus Nagypáholy (,,Otthon" ny.) 1 t. (duplaoldalas címkép) + 142 + [2] p. + 5 t. (egy duplaoldalas, 4 kihajtató, ebből 2 kétoldalas költségvetési tábla). Dömölki 183. Fűzve, enyhén foltos, kiadói borítóban. Jó példány.
19352.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Napoleon császár élete és az 1792-ki franczia forradalom rövid vázlata II. köt. Pest, 1856, Heckenast Gusztáv, 6+419 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült, javított gerinccel, foltos lapokkal, kissé sérült tartalomjegyzékkel.
19354.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29
Fitz József: A magyarországi nyomdászat, könyvkiadás és könyvkereskedelem története. II. A reformáció korában. Bp.,1967, Akadémiai Kiadó, 293+(3) p. Lapszámozáson belül számtalan egész oldalas, szövegközti és beragasztott képpel. Kiadói egészvászon-kötés, sérült, kopott kiadói papír védőborítóban, papírborítón kis szakadásokkal. Megjelent 1300 példányban.
19355.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Ezerév nagyasszonya. Előszóval ellátta: Gróf Apponyi Albertné. Bp.,1937,Dante. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
19356.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Peter Valo: August 68. ... Na Slovensku. / August 68 ... In Slovakia. Editoral Series Slovakia in Photography Vol. Number 1/1990. Bratislava/Pozsony, 1990, O.K.O. Szlovák és angol nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal a 1968-as eseményekről. Kiadói papírkötés.
19357.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Szamosközi István: Erdély története. Fordította: Borzsák István. Válogatta, a bevezetést, és a jegyzeteket: SInkovics István. Monumenta Hungarica VII. kötet. Bp.,1963, Magyar Helikon. Kartonált papírkötés.
19358.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Kállay István: A városi önkormányzat hatásköre Magyarországon 1686-1848. Magyar Országos Levéltár kiadványai III. Hatóság- és hivataltörténet 9. (Dienes István által aláírt). Bp., 1989, Akadémiai Kiadó. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A címlapon Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus saját kezű aláírásával.
19359.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
1956-os forradalommal kapcsolatos könyvek és kiadványok, össz. 8 db, közte Eörsi László: Mítoszok helyett - 1956; Méray Tibor: Nagy Imre élete és halála; stb.
19360.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14
Trianoni Szemle évkönyv. 2015. Főszerk.: Szidiropulosz Archimédesz. Bp.,2015, Trianon Kutatóintézet Közhasznú Alapítvány. Kiadói papírkötés, azonosítatlan ajándékozási sorokkal (dedikált?)
19361.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Izsák Lajos-Pölöskei Ferenc-Romsics Ignác- Urbán Aladár: Magyar miniszterelnökök. 1848-2002. Bp., 2002., Kossuth. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóval.
19362.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Kossuth Lajos iratai összevont népies kiadásban. Szerk.: Helfy Ignácz. Bp., 1887., Athenaeum, 1 (Címkép, Kossuth Lajos arcképe) t+724 p.+20 (fekete-fehér képtáblák) t. Korabeli, aranyozott egészvászon kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel és kötéssel.
19363.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29
Borsányi, Julián: Das Rätsel des Bombenangriffs auf Kaschau 26. Juni 1941. Wie wurde Ungarn in den Zweiten Weltkrieg hineingerissen? Ein dokumentarischen Bericht. München, 1978. Rudolf Trofenik (Druck: Strauss & Cramer GmbH, Hirschberg). 260 p. Borsányi Julián okleveles gépészmérnök, katonatiszt, a kassai bombázást kivizsgáló bizottság egyik tagja, majd ,,Bell ezredes" néven a Szabad Európa Rádió katonai hírmagyarázója volt. Emigrációjában írt könyvében alaposan körüljárja a kassai bombázás kérdését, melyet a hivatalos, moszkovita irányzatú magyarországi történetírás már 1945 óta leegyszerűsítve értelmezett, a kassai bombázást a magyar-német cinkosság perdöntő bizonyítékának hirdetve. Borsányi Julián ebben a kötetben az ügyet - leegyszerűsítő magyarázatok nélkül - a maga összetettségében vizsgálja. A kötet 1985-ben magyar nyelven is megjelent, szintén Münchenben. Oldalszámozáson belül hét térképvázlattal, hivatalos iratok hasonmásaival. (Studia Hungarica. Schriften des Ungarischen Instituts München. 16.) Kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19364.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft