19012.
464. Lezárult gyorsárverés
Könyvek: Utazás, helytörténet
4 000 Ft
16
A Központi Kárpátok. Die Central-Karpathen. Magyar és német nyelven feliratozott turisztikai leporelló. Eperjes, [1874]. Divald K. és Fia. 17 t. (fénynyomatok, a felvételek mérete 60x88 mm). Idősebb Divald Károly fotográfus, a Tátra fotográfusának leporelló albumba rendezett felvételei a Magas-Tátráról. A neves fotográfus albumának készülési évét két, az albumban szereplő fotó alapján határoztuk meg. A Tátrafüred közelében található Róza-men[edék]ház 1893 szeptemberében leégett, albumunkban már a kibővített, újjáépített változat látható. Erősebb bizonyíték viszont a ,,Középorom a nagy-tarpataki völgy felől" című felvétel, melyet a fotográfus önálló, kartonra ragasztott, bővebb impresszummal ellátott változatban is értékesített, melynek kiadási éve 1897. Az egyes felvételek: A Központi Kárpátok. Ó-Tátrafüred. Uj-Tátrafüred. Alsó-Tátrafüred. Róza-menház. Nagy-tarpataki völgy. Tarpataki völgy. Tájrészlet a nagy-tarpataki völgyben. Kriván-csúcs Podbranszko felől. A Nagy-Tarpatak alsó vízesése. A Kis-Tarpatak óriási vízesése. A nagy-Tarpatak felső vízesése. Felkai völgy, Hosszú-tó. Csorbai-tó. Popper-tó. Középorom a nagy-tarpataki völgy felől. Lengyel-nyereg. A leporelló belív a verzóján két helyen megerősítve. Aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Haránt alakú album, jó példány.