19045.
464. Lezárult gyorsárverés
Könyvek: Utazás, helytörténet
4 000 Ft
Baktay Ervin: Királyfiak földjén (Rádzsputána és Gudzsarát). 60 képpel és 1 térképpel. [Budapest, 1939]. Franklin-Társulat (ny.) 208 + [2] p. + 18 t. (kétoldalas) + 1 térkép. Egyetlen kiadás. Baktay Ervin indológus klasszikus útleírása történelmi, kultúrtörténeti és életmódbeli részletek sokaságával szolgál, a szerző ötödik (és egyben utolsó) műve a sorozatban. Számos táblán és oldalon enyhe foltosság, az előzékeken és az első levélen javítás, illetve felülragasztás, a címoldallal szemközt régi ajándékozási bejegyzés, a hátsó előzéken egykori katalóguscímke nyomai. (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.) Díszesen aranyozott, kopott, foltos kiadói félvászon kötésben.