Voyage pittoresque de Constantinople et des rives du Bosphore, d'apr?s les dessins de M. Melling, dessinateur et architecte de Hadidgé-Sultane, soeur de l'empereur. Paris 1804. Csak a szöveg oldalak, képek nélkül. 22 nagy méretű lap 56x70 cm / only text page 22 large folio pages
cca 1829 ,,A' Pesti jóltévő Aszszonyi-Egygyesületről". Az 1817-es éhínség idején Hermina Mária Amália hercegnő, József nádor felesége javaslata nyomán alapított Budai Jóltevő Asszonyi Egyesület pesti testvéregyesületének ismertetése. A lap szélén kis sérülésekkel, 4 p. Ritka!
1833, 1841 3 db ünnepi beszéd: Znaim Népfesztivál illetve az árvaház megnyitása alkalmából., Mittrowsky gróf 50 éves szolgálati jubileuma. / 1833, 1841 3 celebratory speeches: on the occasion of the Znaim Folk Festival and the opening of the orphanage. Count Mittrowsky's 50-year service anniversary.
Vierteljahrsschrift aus und für Ungarn. 1843 2 kötet 1-2. füzet
Leipzig, 1844 Georg Wigand (Bernh. Tauchnitz jun.).
[4] + 208 p. + [4] + 199 p.
Herausgegeben von Dr. Emrich Henszlmann. Korabeli aranyozott félvászon kötésben
Henszlmann Imre a külföld felvilágosítására, a szlávok magyarellenes hírterjesztésének megakadályozására és ellensúlyozására indította folyóiratát.
1851 Az Egyházi Tárgyak visgálására T. N. Győr Vármegye által 18[51]-dik esztendőben rendeltetett al-választmánynak: fő tisztelendő Kováts József győri kanonok elölölülése alatt, T. T. Gyapai Pál tábla bíró, Henyey Dávid tábla bíró, a' Nev. Papság' all-igazgatója és választmány jegyző, Maár Bonifatz tábla bíró és K. Oktató, Balogh Kornél al-jegyző, és Haubner Máté evang. prédikátor urak jelenlétökben tett észrevételei, u. m. ... Kiadtam Schedius Kristóf megyebéli hites jegyzö, h.n., ny. n. 8 p.
1863 Sárospataki füzetek. VII. évf I., III., IV és V., VI., IX. és X. sz. (nem teljes évfolyam). Kiadói papírkötésben, sérült gerincekkel, foltos borítókkal lapokkal, könyvtest részben kettévált.