Térképek

Tételek száma: 108

1956 Atlas des formes du relief. Institut géographique national. Rengeteg térképpel, térhatású ábrákkal, hozzá 3D szemüveggel. Francia nyelven. Kiadói egészvászon-kötésben.
17551.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
1901 Európa iskolai fali térképe. A vallás- és közoktatásügyi m. kir. minister megbízásából tervezte és rajzolta: Kogutowicz Manó. 1 : 4.000.000. Bp., Kogutowicz és Tsa Magy. Földrajzi Intézete, vászonra kasírozva, sérülésekkel, foltos, 168x135 cm
17552.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
17
Kecskemét rendezési tervének két térképe (1976) Kecskemét-Belváros és Kecskemét-Máriaváros térképe szolgálati használatra. Mértéke: 1 : 4,000. Kecskemét, 1976. Két térképszelvény (7-es és 8-as számú), méretük egységesen 660x800 mm egy 660x855 mm méretű térképlapon. Kecskemét a második világháború után, az 1950-es megyerendezés során vált Bács-Kiskun megye székhelyévé. A szőlőtermesztése, mezőgazdasága, iskolavárosi rangja és kereskedelmi tekintélye miatt korábban is jelentős település fénykora a századelőre tehető, ekkor alakult ki szecessziós városmagja, de a város fejlődése az államszocialista rezsim idején sem akad meg. Térképeink az 1970-es évek urbanisztikai rendezésének jellemző darabjai. 1976-os térképfelvételi időpontunk idején Kecskemét belvárosát egyaránt jellemzik barokk, szecessziós és házgyári épületek, néhány jelentősebb múltú belvárosi épület a városi tulajdonba vétellel 1975 környékén kapott új funkciót, így a volt ferences kolostor 1975-től a Kodály Zoltán Zenepedagógiai Intézetnek, a volt neológ zsinagóga 1974-től a Tudomány és Technika Házának ad otthont. A belvárosi térképszelvényünkön kézzel színezett úthálózat-szakaszok 1978-tól alakultak át kétszer két sávossá (Petőfi Sándor utca), az akkoriban nagy technikai bravúrnak számító fejlesztés a belvárosi közlekedés gyorsítását szolgálta. A rendszerváltást követően az urbanisztikai szemléletmód megváltozott: a forgalomcsillapítás jegyében a belváros középpontját nagy forgalmú utak helyett immár sétálóutcák jellemzik - a Belvárosban nem a közlekedés, hanem az idegenforgalom és a kereskedelem szempontjai váltak meghatározóvá. *** A belvárosi térképünkhöz (a 8-as számú térképszelvényhez) csatlakozó máriavárosi térképszelvényen a megyei kórház, illetve a város jelentős pihenőparkjának tervezete szerepel, amely 1986-ban kapta meg végleges formáját, a szabadidőpark tavával és a 49 méter magas Vízmű-dombbal, amelyre ma már szerpentin vezet fel, és amely kiváló, körkörös kilátást nyújt az alföldi városra. Az 1976-os máriavárosi térképszelvény már ígéretet tesz az arborétum kialakítására - a kecskeméti arborétum építése csak 1986-ban kezdődött meg. *** Belvárosi térképszelvényünkön kézi színezések, megjegyzések, mindkét térkép szélén hivatali bélyegzések és a közreműködők saját kezű aláírása. A belvárosi térkép jobb felső sarkában enyhe foltosság. Jó állapotú térképek, hajtogatva, a hajtás mentén apró szakadásokkal, apróbb javításokkal.
17553.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
16
cca 1910 Közép-Európa vasúti térképe, kiadja: Posner Károly Lajos és Fia, 47×58 cm
17554.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
1939 A Pécsi M. Kir. Postaigazgatóság felügyeleti és vonaltérképe, 1 : 200.000, nagyméretű térkép, Bp., Klösz Gy. és Fia-ny., aláírással és bélyegzővel, kis lapszéli sérülésekkel, 112x91,5 cm
17555.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
36,27
40,00
1983 Légiforgalmi térkép,Aeroneutical Chart, ICAO 1:500.000, KM Légügyi Főosztály, szakadással, 79x115 cm.
17556.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
1929 Vas vármegye térképe. Hivatalos adatok alapján átdolgozta: Tallián Ferenc. 1 : 385.000. Kogutowicz: Megyei térképek. Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt., vászonra kasírozva, 32x40 cm
17557.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
cca 1910 Milano-Pavia környékének térképe. / Map of Milano Pavia 42x57 cm
17558.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
1886 Hont vármegye térképe az egyes községek közötti úttávoláról kilóméterekben. Schön Alajos, Ipolyság, Hontmegyei kir. Építészeti Hivatal. javított szakadásokkal 50x70 cm Megviselt állapotban / Map of Hont county Slovakia
17559.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
36,27
40,00
cca 1940 Földközi tenger térképe Bressendorf. 90x70 cm
17560.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
1941 Zala, Baranya és Nógrád vármegye térképe, 3 db, 1 : 335.000, M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet, változó állapotban, 50x35 cm
17561.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
23,32
25,71
cca 1930 Budapest, a budai hegyek térbeli domborzati térképe. Keretben 55x63 cm
17562.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft