Friedrich Sarre and Herrman Trenkwald: Old oriental carpets Volume I-II. Issued by the Austrian Museum For Art and Industry with text by Friedrich Sarre and Hermann Trenkwald. Translated by A. F. Kendrick. Vienna - Leipzig, 1926-1929, Anton Schroll & Karl Herzmann,
20+4+60 (Plate 1-60, táblák előtti magyarázó szövegek hártyapapíron) p. + 60 t.;
43+1+54 (Plate 1-60, táblák előtti magyarázó szövegek hártyapapíron, hiány: Plate 3, 16, 23, 30, 48, 49.) p. + 60 t.;
Angol nyelven. 120 képtáblával, közte fekete-fehér és színes táblák. Nagyrészt egyoldalas táblák, de közte pár kétoldalas is. Példányunkból néhány magyarázó oldal hiányzik a táblák elől, de a táblák hiánytalanul megvannak!
Kiadói aranyozott egészvászon-kötések, kopott, foltos borítóval, az I. kötetben: az 1. tábla kijár, egy magyarázó lap sérült, hiányos és kijár (de a szöveg ép, (Plate 55), egy lap lyukas (Plate 56), egy lap alsó sarkán szöveget nem érintő hiánnyal (Plate 58), benne 4-5 szakadt lappal, benne foltos lapokkal is. A 2. kötetben az előszó (Preface, 7/8 p.) sérült, hiányos és kijár, egy lap (Plate 1) sérült, néhány szakadt magyarázó lappal, 6 magyarázó lap hiányzik, benne foltos lapokkal is. Ritka szőnyegekkel kapcsolatos szakkönyv!, 60x45x4 cm x2 /
20+4+60 (Plate 1-60, commentaries on onion-skin pages) p. + 60 t.;
43+1+54 (Plate 1-60, commentaries on onion-skin pages, missing pages: Plate 3, 16, 23, 30, 48, 49.) p. + 60 t.;
In English language. 120 illustration pages, with black-and-white and colour plates. The illustrations are complete, but six commentary pages are missing.
Gilt linen-binding, with worn, spotty cover. Volume I: one page is damaged and comes out, but text is complete (Plate 55), one page with hole (Plate 56), one page with missing corner (Plate 58), 4-5 pieces of torn pages, and also spotty pages. The Volume II: the preface is damaged and comes out (7/8. p.), one page damaged (Plate 1), some commentary pages torn, 6 commentary pages are missing, also spotty pages. Very rare! 60x45x4 cm x2
Eastern Carpets. Twelve early examples. With descriptive notices by Vincent J. Robinson, and a preface by Sirg George Birdwood. Printed Colours by W. Griggs and Mintern Brothers, after water-colour drawings by E. Julia Robinson. Second series. London, 1893, Bernard Quaritch, 14 sztl. lev.+11 (kromolitográfiák 12 illusztráció 11 táblán) t. Angol nyelven. Kiadói kemény-kötés, kopott, foltos borítóval, a kötéstáblák leváltak, a gerince sérült, az elülső szennylap levált, a hátsó szennylapon kis lapszéli szakadásokkal, 52x38 cm. /
Eastern Carpets. Twelve early examples. With descriptive notices by Vincent J. Robinson, and a preface by Sirg George Birdwood. Printed Colours by W. Griggs and Mintern Brothers, after water-colour drawings by E. Julia Robinson. Second series. London, 1893, Bernard Quaritch, 14 leaves. + 11 (chromolithographies, 12 illustrations on 11 tables) t. In English language. Hardcover, with worn and spotty cover, with damaged cover and spine: the covers and the front endsheet are separated from the spine, the back endsheet is slightly damaged, 52x38 cm.
cca 1920-1930 Halbmond-Teppiche. Német nyelvű szőnyeg áruminta katalógus, rendkívül gazdag színes képanyaggal illusztrált. Kiadói haránt-alakú, zsinórfűzött aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, a gerinc alján kis sérüléssel, 28 p., 34x39 cm
1928 Tefzet Teppichfabrik-Zentrale A.G. Leipzig, Tefzet, 22 p.+2 sztl. lev. Német nyelvű szőnyeg áruminta katalógus, rendkívül gazdag színes képanyaggal illusztrált. Kiadói haránt-alakú egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, 29x39 cm.
Heinrich Jacoby: Eine Sammlung orientalische Teppice. Berlin, 1923, Scaranaeus-Verlag. Német nyelven. Rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal, benne 47 egészoldalas képtáblával illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
Stein Frigyes: A keleti szőnyeg története. Bp.,(1926),Perzsa Szőnyeg Rt.,(Jókai-ny.),14+2 p.+4 (képtáblák) t. Az utolsó lapon további egy képpel. Kiadói papírkötés, sérült, kissé hiányos, kissé foltos borítóval, de belül jó állapotban.
cca 1910 Perzsa Szőnyegek. Stein Vilmos és Fia Perzsa-szőnyeg Nagykereskedők áruminta katalógus. Bp., én., Stein Vilmos,("Jókai-ny.), 32 p. Rendkívül gazdag, izgalmas fekete-fehér képanyaggal illusztrált. A perzsa szőnyeg rövid történetével, megóvási, tisztítási és javítási információkkal. Kiadói szecessziós zsinórfűzött, aranyozott papírkötés, kopott, szakadt borítóval, a borító egyik sarkán szamárfüllel, a címlapon ceruzás bejegyzésekkel, és pár lapon ceruzás bejelöléssel. Ritka!
Régi kisázsiai szőnyegek kiállítása. Leíró-lajstrom. Szerk. Dr. Layer Károly, Dr. Mihalik Sándor és Dr. Csernányszky Mária közreműködésével. Bp., 1935., Iparművészeti Múzeum, ("Pátria"-ny.),39+1 p.+XVI (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, az elülső borító foltos és rajta kis sérüléssel.
Dóczi Pál: A perzsaszőnyeg házi készítése. Bp., 1930, A Manus Rt., 125+3 p. Harmadik bővített kiadás. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, széteső állapotban, részben szétvált kötéssel, az első két lap és az utolsó lap sérült, hiányos.