Horst Gerson: Rembrandt. H.n., 1968, Reynal & Company. 527 p. Angol nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítón és műanyag védőborítón apró sérülésekkel.
Bibliotheca Corviniana. A kötetet összeáll., a tanulmányt és a jegyzeteket írta: Csapodi Csaba - Csapodiné Gárdonyi Klára. Bp., 1976, Magyar Helikon - Corvina. Második, javított kiadás. Színes reprodukciókkal illusztrálva. Kiadói nyl-kötés, a gerincen kis felületi sérülésekkel, kissé kopott kiadói papír védőborítóban. Számozott (2335./3250) példány.
Kelényi György: A barokk művészete. Bp., 1985, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
B. Nagy Margit: Reneszánsz és barokk Erdélyben. Bukarest, 1970, Kriterion. Első kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, egy-két kissé sérült lappal, viseltes kiadói papír védőborítóban.
Balthus 100e anniversaire. (Kiállítási katalógus). Martigny, 2008, Fondation Pierre Gianadda. Gazdag képanyaggal, Balthus (eredeti nevén Balthasar Klossowski de Rola) lengyel-francia festőművész műveinek reprodukcióival illusztrálva. Francia nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban. / Exhibition catalogue, with numerous illustrations, in French language. Softcover, in good condition.
R. Bajkay Éva: Uitz Béla. Bp., 1977, Corvina, 12 p.+ 12 t. Magyar, angol, német és orosz nyelven. Uitz Béla műveinek 12 ofszet reprodukcióival. Kiadói enyhén sérült karton mappában, 27x37 cm
Kókay Krisztina. (Kókay Krisztina grafikus, textilművész 1991-2004 közötti munkásságát bemutató katalógus). (Esztergom, 2005), Mester Nyomda. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
Richard Paul Janaro - Thelma C. Altshuler: The Art of Being Human. The Humanities as a Technique for Living. Second Edition. New York, 1984, Harper & Row. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kissé viseltes borítóval, az elülső szennylapon bélyegzőkkel, a lapok sarkán folttal/ázásnyommal.
Dr. Kacziány Géza: A női szépség a festőművészetben. A Pesti Napló előfizetői számára készült kiadás. [Bp., 1911], Pesti Napló (Stephaneum-ny.), 32 p. + 128 t. + 12 (színes műmellékletek) t. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott szecessziós egészvászon-kötés, Dárday és Cservenka-kötés, kopott borítóval, magánkönyvtári címkével.