Vilhelm Károly: Festett famennyezetek. Alakos ábrázolások a XV-XVIII. századi erdélyi templomokban. Bukarest, 1975, Kriterion. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes kiadói papír védőborítóban.
Jahn, Johannes: Rodin. Acht Meisterfotos in Handabzügen ausgewählt von - - . Markkleeberg-Leipzig, [1967], Hans C. Schmiedicke Kunstverlag, 8 (Auguste Rodin szobrait ábrázoló fekete-fehér fotók) t. Kissé sérült kiadói papírborítóban.
Water-Colours by V. Surikov. (Vaszilij Ivanovics Szurikov festőművész munkáinak reprodukcióit tartalmazó mappa). Leningrad, 1977, Aurora Art Publishers, 2 sztl. lev.+ 16 (színes reprodukciók) t. Angol és orosz nyelven. Kiadói papírmappában.
Bodrogi Tibor: Óceánia művészete. A vezetőt írta és a kiállítást rendezte: - - . (Bp.), é.n. (cca 1950-1960), Magyar Nemzeti Múzeum - Történeti Múzeum Rotaprint Üzeme, 6+(7) p. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói tűzött papírkötés, a borítón kis sarokhiánnyal. Megjelent 1000 példányban.
Anna Margit és Ámos Imre festőművészekkel kapcsolatos 2 db katalógus: Anna Margit 68. Ernst Múzeum. Kiállítási katalógus, fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés. + Dávid Katalin (szerk.): Ámos Imre Múzeum - Anna Margit gyűjtemény. Szentendre, 1984, Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága (Petőfi Nyomda, Kecskemét), [37] p. + [24] t.. Kiadói papírkötés
Tóth Sándor: Román kori kőfaragványok a Magyar Nemzeti Galéria Régi Magyar Gyűjteményében. A Magyar Nemzeti Galéria szakkatalógusai I/1. Bp., 2010, MNG. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
Kovács Margit Gyűjtemény. Szerk.: P. Brestyánszky Ilona, M. Várhelyi Vanda. Szentendre,1981, Pesti Magyar Múzeumok Igazgatósága. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. + hozzá német nyelvű betét
Fischer Ernő - Szuromi Pál: Az utánzástól a szimbolikus formaképzésig. Bp., 1997, Nemzeti Tankönyvkiadó. Színes reprodukciókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.