Hermann Schmitz: Das Möbelwerk. Die Möbelformen vom Altertum bis zur Mitte des neunzehnten Jahrhunderts, mit 683 Abbildungen. Berlin,én.,Ernst Wasmuth, LXXV+1+320 p. Német nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
The Library of Great Masters 8 kötete, reneszánsz olasz mesterekről: Titian, Piero della Francesca, Mantegna, Masaccio, Duccio di Buoninsegna, Carpaccio, Benvenuto Cellini, Luca Signorelli. H.n., 1989-1995, Scala/Riverside. Angol nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
Szana Tamás: Magyar művészek. Műtörténelmi vázlatok képekkel. Bp., 1887, Révai, 8+251+5 p.+15 t. (Műmellékletek.) Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. A kötetben Munkácsy Mihály, Benczur Gyula, Zichy Mihály, Mészöly Géza, Jankó János, Aggházy Gyula és mások illusztrációival. Kiadói aranyozott, festett, egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé foltos, kissé kopott borítóval, néhány hiányzó hártyapapírral.
Művészeti Kalauz: Egyiptom. Főszerk.: Peter Feierabend. Matthias Seidel és Regine Schulz, Abd al-Hafár Sedid és Martina Ullmann kiegészítéseivel. Ford.: Székely András, Varga Edith. Bp., 2006, Vince. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
"Bemérve a mérhetetlent." 100 éve a született Gyarmathy Tihamér. "The Unmeasurable is Measured." Tihamér Gyarmathy was born 100 yeas ago. Szerk.: Várkonyi György. Pécs-Bp., 2015, Janus Pannonius Múzeum - Magyar Művészeti Akadémia. Magyar és Angol nyelven. Gazdag képanyaggal, közte Gyarmathy Tihamér műveivel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Passuth Krisztina: A László Károly-gyűjtemény. Bp.,1996, Műcsarnok-Fővárosi Képtár. Gazdag képanyaggal, többek közt Kassák Lajos, Bortnyik Sándor, Scheiber Hugó, Rippl-Rónai József, illusztrált. László Károly (Carl Laszlo, 1923-2013) műgyűjtő, könyvkiadó. Kiadói papírkötés
Brassai (Halász Gyula): The Secret Paris of the 30's. Translated from the French by Richard Miller. New York, 1976, Pantheon Books. Fekete-fehér fotókkal, Brassai (eredeti nevén Halász Gyula) fotóművész felvételeivel. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.