Vadak és halak. Game and fish. Szerk.: Lami Juli. Ford.: Serban Richard. [Bp., 2021], Magyar Bocuse d'Or Akadémia Egyesület. Kiadói kartonált papírkötés, bontatlan zsugorfóliában.
Égető Melinda:
A szőlőművelés átalakulása a századfordulón a Solt-vidéken.
Kecskemét, 1974. [Bács-Kiskun megyei Múzeumok Igazgatósága] (Petőfi Nyomda). 133-158 p.
Dedikált: ,,Vincze Istvánnak tisztelettel: Égető Melinda."
Rövidebb kivonat a szerző doktori értekezéséből, mely a Duna két oldalán történő homoki szőlőművelés témáját járja körül. Az értekezés itt közölt része a Solti-síkság szőlőművelési hagyományait dolgozza fel, amely a köztudomással ellentétben nem a filoxéra-vésszel kezdődött, az 1870-es évek szőlővésze csak újabb lendületet adott a korábban is nyomokban jelen lévő szőlőművelésnek. Oldalszámozáson belül számos szövegközti rajzzal, ábrával illusztrálva.
Prov.: Vincze István. [Vincze István (1922-1982) néprajztudós, 1955-től a Néprajzi Múzeum munkatársa, 1980-től osztályvezetője. Főként szőlészet- és borászattörténettel foglalkozott.]
(Acta Museorum ex Comitatu Bács-Kiskun II.. Különlenyomat a Bács-Kiskun megyei Múzeumok Közleményei Cumania sorozatának II. számú, 1974. évi Évkönyvéből.)
Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
A Meinl Gyula Rt. étrendjavaslata és receptsora 1942 márciusára.
Budapest, 1942. Meinl Gyula Háztartásgazdasági Tanácsadó Rt. (Hornyánszky Viktor Rt. ny.) [4] p.
Jóllehet a Meinl Gyula-féle élelmiszer-kereskedés reklámanyaga nem feleltethető meg a mai ételfutár-szolgáltatásoknak, melyek havi bontásban közlik a megrendelhető napi menüket, reklámbrosúránk műfaja mégis közel áll a modern ételfutár-szóróanyagokhoz, amennyiben valamennyi napi étrend-ajánlatban szerepel a vállalat által forgalmazott, megvásárolható termék (húsleves Meinl-féle cérnatésztával, Meinl-féle dobozos sajt, Meinl-féle alföldi lecsókonzerv, Meinl-féle spagetti, Meinl-féle sült libamell, Meinl-féle fogasszelet aszpikban, Meinl-féle debrői hárslevelű, Meinl-féle zöldveltelini, Meinl-féle burgundi vörösbor). A két hasábba tördelt szövegoldalak bal oldalán a menüsor, jobb oldalán huszonegy ételrecept az orosz hússalátától a szabógallérlevesig. A kétszínnyomású előoldalon a Meinl Gyula Rt. bélyegzése.
Fűzés nélkül, hajtogatva. Jó állapotú lap.
Gundel Imre és Harmath Judit: A vendéglátás emlékei. A pesti, budai, óbudai fogadók, vendéglők, korcsmák, serházak, kávéházak, mulatók, cukrászdák és egyéb vendéglátóhelyek életéből. Bp, 1979, Közgazdasági és Jogi. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé kopott, a gerincén kicsit sérült papír védőborítóval.
Dr. Tarján Róbert: Diétás szakácskönyv. Bp., 1957, Kossuth. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes, foltos, kopott borítóval, belül túlnyomórészt jó állapotban.