Hadifogoly magyarok története. Szerk.: Baja Benedek - Pilch Jenő - Lukinich Imre - Zilahy Lajos. 1-2. köt. Bp., [1930], Athenaeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé sérült gerinccel, kopott borítóval, kihajtható térképek nélkül, I. kötetben lapszéli ázásfoltokkal; II. kötet kötése laza, első néhány lap kissé foltos és szélén apró szakadásokkal.
Móricz Pál: A magyar királyi honvéd 1868-1918. Bp., [1928], Athenaeum, 211+(1) p. Első kiadás. Szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, sérült, kissé hiányos gerinccel, belül jó állapotban.
cca 1920 A világháború képes albuma. Az Érdekes Ujság háborús képeiből. Az Országos Magyar Hadimúzeum Egyesület kizárólagos terjesztése. Bp., én., Légrády -ny., 62 t. Kiadói haránt-alakú aranyozott egészvászon mappa, kopott borítóval, sérült gerinccel, 30x37 cm.
Gál Sándor: Szuronyvítan a gyalogság számára. H.n., [1993], Sygnatura Kft. Reprint kiadás. Kihajtható mellékletekkel. Kiadói papírkötés. Az 1848-as kiadás (Pest, Kozma Vazul) hasonmása. Számozott (194./300) példány. + 12 db katonai modellfigurákat ábrázoló, színes képeslap
Generaloberst Helmuth von Moltke: Erinnerungen Briefe Dokumente 1877-1916. Ein Bild vom Kriegsausbruch, erster Kriegsührung und Persönlichkeit des ersten militärischen Führers des Kriegses. Hrsg. und mit einem Vorwort versehen von Eliza von Moltke. Stutttgart, 1922, Der Kommende Tag A.-G. Verlag. Német nyelven. Félvászon-kötésben.
Bona Gábor: Kossuth Lajos kapitányai. (DEDIKÁLT). Bp., 1988, Zrínyi Katonai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Bona Gábor (1948- ) hadtörténész, szakíró, a Hadtörténeti Intézet és Múzeum igazgatója által DEDIKÁLT példány.
A világháború képes krónikája. I-II. köt. (Bp., 1914-1915), Révai. Rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, viseltes állapotban, kopott borítóval.
50 év a honvédelem és a kultúra szolgálatában. Szerk.: Katona M. István. [Bp.], én., HM Honvéd Kulturális Szolgálatató Közhasznú Társaság. Benne a "Honvéd Kulturális" intézményekkel, városok szerint felsorolva, fotóval, adatokkal. Kiadói bársony-kötésben. Számozott, 000408. számú példány.