Könyvek: Történelem

Tételek száma: 255

[Podhradczky József (1795-1870)] Podhradczky, Josephus: Magistri Simonis de Kéza de originibus et gestis Hungarorum libri duo. Post binas Alexii Horányi Editiones Tertiam Ad Manuscriptorum, et Typis vulgatorum Codicum, atque Diplomatum fidem exactam. In Lucem emittit - -. Budae, 1833., Landerer Anna, XXIII+1+111p. Latin nyelven. Átkötött modern egészvászon-kötés, sérült, hiányos címlappal, egy lap sarkán hiánnyal (17/18.), a címlapon névbejegyzésekkel.
19483.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
Dombi József: Perusia ókori története (A Budapesti Királyi Magyar Pázmány Péter Tudományegyetemen készült doktori értekezés.). Bp., 1931. Fráter és társa. 45 l. (41-45 l-ig olasz nyelvű összefoglalóval). Kiadói,sérült papírborítóval.
19484.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
Actenstücke Zur Geschichte Franz Rákóczy`s Und Seiner Verbindungen Mit Dem Auslande, Vol. 2. 1907,1709 und 1710. (Wien, 1858.) 401-511 p. Későbbi félvászon kötésben. Ritka Hungarika!
19485.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,42
9,14
[Somssich Pál]: Ungarns gutes Recht. Eine historische Denkschrift von einem Diplomaten. Zweites Heft. London, 1850, W. M. Watts. 64 p. Kiadói papírborítóval
19486.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,42
9,14
Kósa Csaba: Tőkés László, a várvédő. (Kétszeresen dedikált.) [Budapest], (1992). Magyar Fórum (Denbinder Nyomda). 115 + [1] p. Egyetlen kiadás. Összesen 2000 példányban készült kötet kétszeresen dedikált példánya: ,,Németh Andornak, barátsággal és szeretettel: Kósa Csaba. 1992. dec. 17. ,,A folytatódó ,,ostromban-hittel, szeretettel: Tőkés László. 2006. június 10. Oldalszámozáson belül gazdag fotóanyaggal illusztrált megemlékezés Tőkés László református püspöknek az 1989-es romániai forradalomban betöltött szerepéről, illetve későbbi egyházi, politikai és sajtószerepléseiről. (Magyar Fórum könyvek.) Feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19487.

Kósa Csaba: Tőkés László, a várvédő. (Kétszeresen dedikált.) [Budapest], (1992). Magyar Fórum (Denbinder Nyomda). 115 + [1] p. Egyetlen kiadás. Összesen 2000 példányban készült kötet kétszeresen dedikált példánya: ,,Németh Andornak, barátsággal és szeretettel: Kósa Csaba. 1992. dec. 17." ,,A folytatódó ,,ostromban"-hittel, szeretettel: Tőkés László. 2006. június 10". Oldalszámozáson belül gazdag fotóanyaggal illusztrált megemlékezés Tőkés László református püspöknek az 1989-es romániai forradalomban betöltött szerepéről, illetve későbbi egyházi, politikai és sajtószerepléseiről. (Magyar Fórum könyvek.) Feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,42
9,14
Pethő Sándor: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. Írta Pethő Sándor. A földrajzi részt írta Fodor Ferenc. 45 arcképpel, számos térképpel és ábrával. Budapest, 1925. Enciklopédia Rt. (Hungária Hírlapnyomda Rt.) VIII + 324 + [4] p. Pethő Sándor történész, közíró dolgozata - történésztársa, Szekfű Gyula ,,Három nemzedék című művéhez hasonlóan - a trianoni országvesztéshez vezető alapvető hibák és irányvesztések megértésére tesz kísérletet. Oldalszámozáson belül számos egész oldalas és szövegközti térképvázlattal, ábrával, grafikonnal és felvétellel. A 247. oldaltól Fodor Ferenc egyetemi tanár gazdaságföldrajzi dolgozata vet számot a trianoni döntés gazdasági következményeivel. A mű első kiadása szintén 1925-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból származik. Nem kimondottan szovjetbarát álláspontja kivívta a cenzorok haragját: a mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek jegyzékén. Aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest), az első kötéstáblán apró sérüléssel. Jó példány.
19488.

Pethő Sándor: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. Írta Pethő Sándor. A földrajzi részt írta Fodor Ferenc. 45 arcképpel, számos térképpel és ábrával. Budapest, 1925. Enciklopédia Rt. (Hungária Hírlapnyomda Rt.) VIII + 324 + [4] p. Pethő Sándor történész, közíró dolgozata - történésztársa, Szekfű Gyula ,,Három nemzedék" című művéhez hasonlóan - a trianoni országvesztéshez vezető alapvető hibák és irányvesztések megértésére tesz kísérletet. Oldalszámozáson belül számos egész oldalas és szövegközti térképvázlattal, ábrával, grafikonnal és felvétellel. A 247. oldaltól Fodor Ferenc egyetemi tanár gazdaságföldrajzi dolgozata vet számot a trianoni döntés gazdasági következményeivel. A mű első kiadása szintén 1925-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból származik. Nem kimondottan szovjetbarát álláspontja kivívta a cenzorok haragját: a mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek jegyzékén. Aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest), az első kötéstáblán apró sérüléssel. Jó példány.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,42
9,14
19489.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,42
9,14
Magyarország tiszti cím- és névtára. IL. évf. Szerk.: M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1942., M. Kir. Állami Nyomda, XX+963 p. Kiadói egészvászon-kötés, sérült gerinccel.
19490.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,42
9,14
Sermones occasione solennis Exc. ac Ill. Dni Leopoldi e comitibus Pálffy ab Erdőd, perpetui in Vöröskő etc. in haereditaria supremi capitaneatus arcis regiae Posoniensis et incl. comitatus ejusdem nominis perpetui ac supremi comitis officia die 19. mensis Augusti anno 1822. in lib. reg. civitate Posoniensi, generalique inclytorum comitatus ejusdem nominis statuum et ordinum conventu celebratae installationis dicti. (4-r. 64 l.) Posonii, 1822. Typ. Hareed. Belnayanorum. M. Kiadói papírkötésben. + Öröm. Midőn ő Excellentziája, a Nagy Méltgú Erdődi, és Vöröskői Gróf Pálffy Leopold ur, Posony vármegyének örökös fő ispannya, az 1822. eszt. Kis-asszony havának 19. napján fő ispanyi hivataljába, nemzeti nemes magyar ünnepléssel Posonyban törvényesen bé-iktattatna. (4-r. 2 lev.) Posonyban, ny. Simon Péter Wéber és fiának bet. Papírborítóval
19491.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,42
9,14
19492.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,32
6,86
Kiss István, R[ugonfalvi]: Az utolsó nemesi felkelés. A századik évfordulója emlékére több vármegye megbizásából szerkeszti --. II. kötet Bp. 1911.Szerzői. Benkő Gyula. VIII + 408 l + 5 t. Kiadó, sérült papírkötésben, fűzésnél szétvált.
19493.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,37
8,00
Tatay Sándor: Bujdosásunk története. Regény. Kondor Lajos rajzaival. (Dedikált.) Budapest, 1967. Móra Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 236 + [4] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Vámos Lacikának sok szeretettel: [...] 1968. XI. 19. Tatay Sándor. Tatay Sándor (1910-1991) badacsonyi ifjúsági regénye a második világháborús front elől megszökő két erdélyi katonanövendék sorsát követi nyomon. Kondor Lajos rajzával illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói vászonkötésben, védőborító nélkül.
19494.

Tatay Sándor: Bujdosásunk története. Regény. Kondor Lajos rajzaival. (Dedikált.) Budapest, 1967. Móra Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 236 + [4] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Vámos Lacikának sok szeretettel: [...] 1968. XI. 19. Tatay Sándor". Tatay Sándor (1910-1991) badacsonyi ifjúsági regénye a második világháborús front elől megszökő két erdélyi katonanövendék sorsát követi nyomon. Kondor Lajos rajzával illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói vászonkötésben, védőborító nélkül.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,32
6,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft