Könyvek: Történelem

Tételek száma: 255

Horváth István: Európa megkísértése. (Dedikált.) [Budapest], (1994). Láng Kiadó (Gyomai Kner Nyomda Rt.) 343 + [1] p. + 4 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Opoczki Istvánnak barátsággal, visszagondolva az együtt töltött nehéz, de nagyon szép évekre. Horváth István. 94. IX. 21. Horváth István (sz. 1943) közgazdász, diplomata, nagykövet visszaemlékezései. A közgazdász szerző 1966-tól a külkereskedelemben dolgozott, 1979-től az MSZMP Gazdaságpolitikai Bizottságának tagja, 1983-tól hágai, 1984-1991 között bonni nagykövet, majd Horn Gyula külpolitikai tanácsadója. Visszaemlékezéseiben az állampárt reformista szárnya mellett áll ki, békés kompromisszumot szorgalmaz a késő Kádár-kor reformista vezetése és az ellenzék között, mindezt pedig bonni perspektívából javasolja. Prov.: Opóczki István, a bonni magyar nagykövetség főszakácsa. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.
19495.

Horváth István: Európa megkísértése. (Dedikált.) [Budapest], (1994). Láng Kiadó (Gyomai Kner Nyomda Rt.) 343 + [1] p. + 4 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Opoczki Istvánnak barátsággal, visszagondolva az együtt töltött nehéz, de nagyon szép évekre. Horváth István. 94. IX. 21". Horváth István (sz. 1943) közgazdász, diplomata, nagykövet visszaemlékezései. A közgazdász szerző 1966-tól a külkereskedelemben dolgozott, 1979-től az MSZMP Gazdaságpolitikai Bizottságának tagja, 1983-tól hágai, 1984-1991 között bonni nagykövet, majd Horn Gyula külpolitikai tanácsadója. Visszaemlékezéseiben az állampárt reformista szárnya mellett áll ki, békés kompromisszumot szorgalmaz a késő Kádár-kor reformista vezetése és az ellenzék között, mindezt pedig bonni perspektívából javasolja. Prov.: Opóczki István, a bonni magyar nagykövetség főszakácsa. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,32
6,86
Rákosi Viktor: Korhadt fakeresztek. Képek a magyar szabadságharcból. Ötödik kiadás. Bp., Singer és Wolfner, 1909. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben. Jó állapotban
19496.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
Edward Gibbon. A római birodalom hanyatlásának és bukásának története I. kötet 2. füzet. Pest, 1868. Ráth Mór. 145-303 p + IV. Kiadói, sérült papírkötésben, szétvált fűzéssel.
19497.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71
Bagyó János: Gr. Széchenyi István közlekedésügyi reformja és tevékenysége. Bp., 1913, Athenaeum, 191 p. Átkötött kopott félvászon-kötés.
19498.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71
Kereszty István: A Magyar Nemzeti Múzeum könyvtárának címjegyzéke V. Hirlapok és folyóiratok 1867-ig Bp., 1916. Magyar Nemzeti Múzeum. 98 + (2) p. Kiadói, sérült papírborítóval
19499.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,79
6,29
Láng Lajos: A vámpolitika az utolsó száz évben. Magyar Közgazdasági Könyvtár II. Bp., 1904, Politzer Zsigmond és Fia, XI+538+111 p.+1 (kihajtható térkép) t. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
19500.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,68
4,00
19501.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,32
6,86
2 db 1956-os forradalom témájú könyv és egy nyomtatvány 56 - (1956 - 2006) - Bokor Balázs 56 - (1956 - 2006) - Hazánk / Our Homeland - Fotók a mai Magyarországról. Bp., 2006. + My 56 personal testimonies
19502.

2 db 1956-os forradalom témájú könyv és egy nyomtatvány 56 - (1956 - 2006) - Bokor Balázs 56 - (1956 - 2006) - Hazánk / Our Homeland - Fotók a mai Magyarországról. Bp., 2006. + My' 56 personal testimonies

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,32
6,86
Schmidt-Pauli, Edgar von: Graf Stefan Bethlen. Ein Abschnitt ungarischer Geschichte. Berlin, 1931, Reimar Hobbing, 1 (címkép, gróf Bethlen István portréja) t.+ 298+(2) p.+ 3 (Tisza István, Apponyi Albert és Horthy Miklós portréi) t. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé koszos borítóval, belül nagyrészt jó állapotban, néhány kissé foltos lappal.
19503.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,79
6,29
Friedreich István: Gróf Széchenyi István élete. I. kötet 1791-1840.  Bp, 1915. Szent-István-Társulat [Stephaneum]. VIII + 440 l+ 1 lev, Kiadói papírkötésben. szétvált fűzéssel, hátsó borító nélkül
19504.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71
Thury Etele: Iskolatörténeti adattár. Az Országos Református Tanáregyesület megbizásából szerkeszti --. I. kötet. Pápa, 1906. Főiskolai Könyvny. VIII+443+(1)p., Kiadói papír kötésben. Fűzésnél elvált, borító sérült, hátsón kis hiány.
19505.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,79
6,29
Virág Benedek magyar századai. Harmadik kiadás Toldy Ferenc által. V. kötet három kötetbe kötve. Pest, 1863, Heckenast Gusztáv. ,224 p. Korabeli aranyozott egészvászon kötésben
19506.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,21
4,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft