https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Könyvek: Történelem

Tételek száma: 255

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
Koppi, Car. [Károly] - Oratio, qua viro clar. Danieli Cornides in regia universitate hungarica diplomaticae, et heraldicae professori, ac bibliothecae custodi eadem universitate regia iusta faciente parentavit - -. (Daniel Cornides, a Magyar Királyi Egyetem diplomácia és heraldika professzora, ugyanazon királyi egyetem könyvtárának őrzője dicsérő beszéde) Pest, [1787.] Landerer, Mich. 10 sztl. lev. Borító nélkül.
19579.

Koppi, Car. [Károly] - Oratio, qua viro clar. Danieli Cornides in regia universitate hungarica diplomaticae, et heraldicae professori, ac bibliothecae custodi eadem universitate regia iusta faciente parentavit - -. (Daniel Cornides, a Magyar Királyi Egyetem diplomácia és heraldika professzora, ugyanazon királyi egyetem könyvtárának őrzője dicsérő beszéde) Pest, [1787.] Landerer, Mich. 10 sztl. lev. Borító nélkül.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,32
EUR
,
6,86
USD
Ajánlatok száma:
0
Majláth Béla: Maylád István. 1502-1550. Magyar Történeti Életrajzok. Bp., 1889, Méhner Vilmos. 120 p + 4 t. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, facsimile aláírásokkal, melléklettel. Korabeli átkötött félbőr-kötés, festett lapélekkel, hiányos, kissé sérült gerinccel, kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, egy kijáró lappal.
19580.

Majláth Béla: Maylád István. 1502-1550. Magyar Történeti Életrajzok. Bp., 1889, Méhner Vilmos. 120 p + 4 t. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, facsimile aláírásokkal, melléklettel. Korabeli átkötött félbőr-kötés, festett lapélekkel, hiányos, kissé sérült gerinccel, kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, egy kijáró lappal.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,42
EUR
,
9,14
USD
Ajánlatok száma:
0
Verhandlungen in der Versammlung der Lanstände des Königreich Würtemberg im 1815. Eilfte Abtheilung. October 1815. Hozzákötve: October, November 1815. hn., én, nyn., 286+2+76 p. Német nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, foxing foltos lapokkal.
19581.

Verhandlungen in der Versammlung der Lanstände des Königreich Würtemberg im 1815. Eilfte Abtheilung. October 1815. Hozzákötve: October, November 1815. hn., én, nyn., 286+2+76 p. Német nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, foxing foltos lapokkal.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
EUR
,
11,43
USD
Ajánlatok száma:
0
Babits [Mihály], Michele - Szekfű [Gyula], Giulio: Degli ungheresi. Due saggi. Budapest, 1942. Societas Carpato-Danubiana Editrice (S. A. ,,Athenaeum). 142 p. Egyetlen kiadás. A nemzetkarakterológiai kötetben Babits Mihály: ,,Del carattere ungherese című esszéjét Szekfű Gyula ,,Il carattere ungherese nella storia tanulmánya követi. A tanulmányok eredeti nyelven először a Szekfű Gyula szerkesztette ,,Mi a magyar? című kötetben jelentek meg, 1939-ben. (Biblioteca di ,,Rassegna dUngheria. Serie prima. N. 1-2.) Enyhén foltos kiadói kartonkötésben. Jó példány.
19582.

Babits [Mihály], Michele - Szekfű [Gyula], Giulio: Degli ungheresi. Due saggi. Budapest, 1942. Societas Carpato-Danubiana Editrice (S. A. ,,Athenaeum''). 142 p. Egyetlen kiadás. A nemzetkarakterológiai kötetben Babits Mihály: ,,Del carattere ungherese'' című esszéjét Szekfű Gyula ,,Il carattere ungherese nella storia'' tanulmánya követi. A tanulmányok eredeti nyelven először a Szekfű Gyula szerkesztette ,,Mi a magyar?'' című kötetben jelentek meg, 1939-ben. (Biblioteca di ,,Rassegna d'Ungheria''. Serie prima. N. 1-2.) Enyhén foltos kiadói kartonkötésben. Jó példány.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,74
EUR
,
5,14
USD
Ajánlatok száma:
0
Neruda, Pablo: A könyvhöz. Fordította és a bevezetést írta Somlyó György. [Budapest], 1974. Magyar Helikon - Európa Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). [28] p. Egyetlen kiadás. Kolofon: ,,[A kötet] tipográfiáját az Iparművészeti Főiskola Tipográfiai Tanszéke II. évfolyamának növendékei tervezték 1973-ban, Szántó Tibor tanár irányításával. Az oldalpárok kompozícióinál Vajda Lajos: Barátok című ceruzarajzát használták fel. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
19583.

Neruda, Pablo: A könyvhöz. Fordította és a bevezetést írta Somlyó György. [Budapest], 1974. Magyar Helikon - Európa Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). [28] p. Egyetlen kiadás. Kolofon: ,,[A kötet] tipográfiáját az Iparművészeti Főiskola Tipográfiai Tanszéke II. évfolyamának növendékei tervezték 1973-ban, Szántó Tibor tanár irányításával. Az oldalpárok kompozícióinál Vajda Lajos: Barátok című ceruzarajzát használták fel.'' Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,74
EUR
,
5,14
USD
Ajánlatok száma:
0
Csurka Péter: Bolond szerelem. A pénzeszsák [Két kisregény.](Aláírt.) Budapest, [1936]. (Szerző) Általános Nyomda, Könyv- és Lapkiadó Rt. 165 + [1] p. Az első előzéken a szerző saját kezű aláírása. Csurka Péter (1896-1964) író, újságíró Csurka István drámaíró, politikus és Csurka László színművész édesapja. Korabeli aranyozott egészvászon kötésben. Jó példány.
19584.

Csurka Péter: Bolond szerelem. A pénzeszsák [Két kisregény.](Aláírt.) Budapest, [1936]. (Szerző) Általános Nyomda, Könyv- és Lapkiadó Rt. 165 + [1] p. Az első előzéken a szerző saját kezű aláírása. Csurka Péter (1896-1964) író, újságíró Csurka István drámaíró, politikus és Csurka László színművész édesapja. Korabeli aranyozott egészvászon kötésben. Jó példány.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,74
EUR
,
5,14
USD
Ajánlatok száma:
1
A magyar emigratio mozgalmai 1859-1862. Kossuth emlékiratai nyomán. Bp., 1883, Franklin, 107+5 p. Korabeli egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen címkenyomokkal, bélyegzéssel.
19585.

A magyar emigratio mozgalmai 1859-1862. Kossuth emlékiratai nyomán. Bp., 1883, Franklin, 107+5 p. Korabeli egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen címkenyomokkal, bélyegzéssel.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,68
EUR
,
4,00
USD
Ajánlatok száma:
0
Az Erdélyi Múzeum-Egylet évkönyve az 1911. évre. Szerk. Schilling Lajos. Bp., 1912. Erdélyi Múzeum Egyesület Rt. 145 p. +2 t Kiadói papírkötésben + meghívó a közgyűlésre
19586.

Az Erdélyi Múzeum-Egylet évkönyve az 1911. évre. Szerk. Schilling Lajos. Bp., 1912. Erdélyi Múzeum Egyesület Rt. 145 p. +2 t Kiadói papírkötésben + meghívó a közgyűlésre

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,68
EUR
,
4,00
USD
Ajánlatok száma:
0
Vachott Sándorné: Rajzok a multból. Emlékiratok. II. kötet. Bp., [1887], Aigner Lajos, Rudnyánszky A.-ny., VI+342 p.. Korabeli aranyozott félbőr kötésben, sérült gerinccel
19587.

Vachott Sándorné: Rajzok a multból. Emlékiratok. II. kötet. Bp., [1887], Aigner Lajos, Rudnyánszky A.-ny., VI+342 p.. Korabeli aranyozott félbőr kötésben, sérült gerinccel

 
Eladva
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,74
EUR
,
5,14
USD
Ajánlatok száma:
2
Dr. Louis Nékám: The Cultural Aspirations of Hungary : From 896 to 1935. Bp., 1935, Central Committee of the Budapest Thermal Baths and Health Resorts. 319 p Fekete-fehér és néhány színes képpel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben, borítón dombornyomott címerekkel.
19588.

Dr. Louis Nékám: The Cultural Aspirations of Hungary : From 896 to 1935. Bp., 1935, Central Committee of the Budapest Thermal Baths and Health Resorts. 319 p Fekete-fehér és néhány színes képpel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben, borítón dombornyomott címerekkel.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
900 Ft
2,37
EUR
,
2,57
USD
Ajánlatok száma:
0
Egyetemes történet. Szerk.: Hóman Bálint, Szekfű Gyula, Kerényi Károly. 1-4. köt. Reprint! Bp., 1991, Pán Könyvkiadó. Kísérőfüzettel. Kissé kopott félvászon kötésben.
19589.

Egyetemes történet. Szerk.: Hóman Bálint, Szekfű Gyula, Kerényi Károly. 1-4. köt. Reprint! Bp., 1991, Pán Könyvkiadó. Kísérőfüzettel. Kissé kopott félvászon kötésben.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
EUR
,
17,14
USD
Ajánlatok száma:
0
Heinrich von Sybel:Geschichte der Revolutionszeit von 1789 bis 1795. II. és III. kötet. Düsseldorf, 1877. Bubbeus. 462 p; 506p. Korabeli, aranyozott félbőr kötésben. III, kötet hátsó borítón kis sérüléssel, néhány foltos lappal, gerincen kopással. ./ Contemporary, gilded half-leather binding. III, volume with a small damage on the back cover, a few stained pages, wear on the spine. .
19590.

Heinrich von Sybel:Geschichte der Revolutionszeit von 1789 bis 1795. II. és III. kötet. Düsseldorf, 1877. Bubbeus. 462 p; 506p. Korabeli, aranyozott félbőr kötésben. III, kötet hátsó borítón kis sérüléssel, néhány foltos lappal, gerincen kopással. ./ Contemporary, gilded half-leather binding. III, volume with a small damage on the back cover, a few stained pages, wear on the spine. .

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,42
EUR
,
9,14
USD
Ajánlatok száma:
0

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2024 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Élő közvetítés

Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz