Könyvek: Történelem

Tételek száma: 255

19386.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,42
20,00
19387.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
8,95
9,71
19388.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,42
9,14
19389.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
Refrew, Colin - Bahn, Paul: Régészet. Elmélet, módszer, gyakorlat. Bp., 1999, Osiris. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19390.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
19391.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Aradi vértanúk albuma. Arad sz. kir. város közönsége és az aradi Kölcsey-Egyesület megbízásából szerkesztette Varga Ottó. Bp., 1892, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 t.(díszcímlap)+426 (helyesen 246)+2 p.+7 (hasonmás)+1 t. Harmadik, bővített kiadás. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon kötésben, Leszik-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
19392.

Aradi vértanúk albuma. Arad sz. kir. város közönsége és az aradi "Kölcsey-Egyesület" megbízásából szerkesztette Varga Ottó. Bp., 1892, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 t.(díszcímlap)+426 (helyesen 246)+2 p.+7 (hasonmás)+1 t. Harmadik, bővített kiadás. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon kötésben, Leszik-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Magyar Művelődéstörténet. Szerk.: Domanovszky Sándor et al. IV. köt.: Barokk és felvilágosodás. Bp., [1939], Magyar Történelmi Társulat. Gazdag szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér és színes képanyaggal, mellékletekkel. Korabeli félbőr-kötésben, kissé sérült, kopottas borítóval és gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban, néhány kissé foltos lappal, régi intézményi bélyegzővel.
19393.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,47
10,29
Bertha Sándor: Országgyűlési tárcza 1830-ról. Pest, 1843, Trattner-Károlyi-ny., VIII+298 p. Átkötött papírkötésben, ázott.
19394.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
19395.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Orbók Attila: Az igazság az örmények forradalmi mozgalmáról. A császári ottomán kormánynak az örmények államellenes mozgalmáról beszerzett eredeti hivatalos adatai nyomán: - -. Bp., 1916, Szófia. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
19396.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Bendefy László:  A magyarság kaukázusi őshazája. Gyeretyán országa.  Budapest, 1942. Cserépfalvi (Anitiqua nyomdai és irodalmi rt.) 1 t. (kihajtható címkép Magyar városáról) + 509 + [3] p. + 20 t. (kétoldalas táblák, I-XL-ig számozva). Egyetlen kiadás.  Bendefy László (1904-1977) földmérő, geológus, technikatörténész a folyószabályozások témakörében közzétett publikációi után tett római tanulmányútja során a Vatikán könyvtárában a magyarság őstörténetére vonatkozóan új adatokra bukkant, melyet az 1940-es évek során több kötetben tett közzé. Bendefy feltételezése szerint a magyarság egy része a szétválás után - hozzávetőlegesen az V. századtól - kummagyar néven a Kaukázus északi előterében élt, és arab utazók éppúgy írtak róluk, mint pápai diplomaták. ,,A magyarság őshazája - Gyeretyán országa című munkájában a kaukázusi kummagyarság történetét, életmódját, vallását, kereskedelmét, Magyarnak nevezett fővárosát, majd a kummagyarok országának XIV. században bekövetkező pusztulását foglalja össze, egykori beszámolókra támaszkodva, oldalszámozáson belül számos szövegközti térképpel és rajzzal illusztrálva.  [A magyarság őstörténeti kútfői, I. kötet.]  Fűzve, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
19397.

Bendefy László: A magyarság kaukázusi őshazája. Gyeretyán országa. Budapest, 1942. Cserépfalvi (Anitiqua nyomdai és irodalmi rt.) 1 t. (kihajtható címkép Magyar városáról) + 509 + [3] p. + 20 t. (kétoldalas táblák, I-XL-ig számozva). Egyetlen kiadás. Bendefy László (1904-1977) földmérő, geológus, technikatörténész a folyószabályozások témakörében közzétett publikációi után tett római tanulmányútja során a Vatikán könyvtárában a magyarság őstörténetére vonatkozóan új adatokra bukkant, melyet az 1940-es évek során több kötetben tett közzé. Bendefy feltételezése szerint a magyarság egy része a szétválás után - hozzávetőlegesen az V. századtól - kummagyar néven a Kaukázus északi előterében élt, és arab utazók éppúgy írtak róluk, mint pápai diplomaták. ,,A magyarság őshazája - Gyeretyán országa" című munkájában a kaukázusi kummagyarság történetét, életmódját, vallását, kereskedelmét, Magyarnak nevezett fővárosát, majd a kummagyarok országának XIV. században bekövetkező pusztulását foglalja össze, egykori beszámolókra támaszkodva, oldalszámozáson belül számos szövegközti térképpel és rajzzal illusztrálva. [A magyarság őstörténeti kútfői, I. kötet.] Fűzve, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft