Könyvek: Történelem

Tételek száma: 255

Chamberlain, Houston Stewart: Die Grundlagen des Neunzehnten Jahrhunderts I-II. München, 1904., F. Bruckmann. V. Auflage. Német nyelven. Korabeli aranyozott félbőr-kötés, mintás festett lapélekkel, kopott borítóval és gerinccel, az I. kötet gerincen apró sérüléssel.
19398.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
19399.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
8,95
9,71
19400.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
8,95
9,71
Kristó Gyula: A magyar állam megszületése. Szeged, 1995, Szegedi Középkorász Műhely. Első kiadás. Kiadói papírkötés, az előzéklapon ex libris-szel.
19401.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,05
12,00
19402.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Gávai Gaal Jenő: Élmények és tanulságok. Naplók, Emlékiratok Történelmi Művek. Magyarország Újabbkori Történetének Forrásai. Bp., 1940, Magyar Történelmi Társulat,(Pátria-ny.), LXVI+931 p.+3 t. Átkötött modern egészvászon-kötés, foltos.
19403.

Gávai Gaal Jenő: Élmények és tanulságok. Naplók, Emlékiratok Történelmi Művek. Magyarország Újabbkori Történetének Forrásai. Bp., 1940, Magyar Történelmi Társulat,("Pátria"-ny.), LXVI+931 p.+3 t. Átkötött modern egészvászon-kötés, foltos.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,63
13,71
László Gyula: Bevezetés a régészetbe. Kézirat. Bp., 1958, Felsőoktatási Jegyzetellátó V. 155p. Lapszámozáson belül 24 táblával. (A szerző rajzai.) Csak 200 példány készült.  /Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar./ Tűzve, kiadói papírborítóban. ragasztással
19404.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
19405.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
19406.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Táncsics Mihály: Sajtószabadságról nézetei egy rabnak. Supka Géza tanulmányával. (Budapest, 1947). Új Idők Irodalmi Intézet Rt. (Singer és Wolfner) - (Athenaeum ny.) 19 + [3] + 72 p. A hasonmás kiadás az eredeti kiadás megjelenésének századik évfordulójára készült, a cenzúra eltörlését szorgalmazó, névtelenül megjelent vitairat előtt Supka Géza bevezető tanulmánya ,,A gondolatszabadság mártíriuma Magyarországon. Az Új Idők Irodalmi Intézet egyik utolsó kiadványa. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19407.

Táncsics Mihály: Sajtószabadságról nézetei egy rabnak. Supka Géza tanulmányával. (Budapest, 1947). Új Idők Irodalmi Intézet Rt. (Singer és Wolfner) - (Athenaeum ny.) 19 + [3] + 72 p. A hasonmás kiadás az eredeti kiadás megjelenésének századik évfordulójára készült, a cenzúra eltörlését szorgalmazó, névtelenül megjelent vitairat előtt Supka Géza bevezető tanulmánya ,,A gondolatszabadság mártíriuma Magyarországon". Az Új Idők Irodalmi Intézet egyik utolsó kiadványa. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
19408.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
Kazár Lajos: Erdély a tények szerint. (Az ,,Erdély a tények szerint nevű dokumentumvideó szövege.) Canberra, 1989. Szerző (Patria Printers). 16 + [2] p. + 1 térkép (kétoldalas) + 1 melléklet (egyleveles). Egyetlen magyar kiadás. Ausztráliai magyar emigránsok 1988-ban készítették el az erdélyi falurombolások ellen tiltakozó dokumentumfilmjüket, ,,Erdély a tények szerint címmel, 60 percben. Egész oldalas térképekkel és szövegközti ábrával kísért kiadványunk a dokumentumfilm szövegét tartalmazza. Fűzve, szilágysági népművészeti mintával illusztrált kiadói borítóban. Jó példány, ritka.
19409.

Kazár Lajos: Erdély a tények szerint. (Az ,,Erdély a tények szerint" nevű dokumentumvideó szövege.) Canberra, 1989. Szerző (Patria Printers). 16 + [2] p. + 1 térkép (kétoldalas) + 1 melléklet (egyleveles). Egyetlen magyar kiadás. Ausztráliai magyar emigránsok 1988-ban készítették el az erdélyi falurombolások ellen tiltakozó dokumentumfilmjüket, ,,Erdély a tények szerint" címmel, 60 percben. Egész oldalas térképekkel és szövegközti ábrával kísért kiadványunk a dokumentumfilm szövegét tartalmazza. Fűzve, szilágysági népművészeti mintával illusztrált kiadói borítóban. Jó példány, ritka.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft