Christmann, Fr.: Australien: Geschichte der Entdeckungsreisen und der Kolonisation. Bilder aus dem Leben in der Wildnis und den Stätten der Kultur der neuesten Welt. Lipcse, 1870, Otto Spamer. Német nyelven. Kiadói aranyozott gerincű egészvászonkötés, márványozott lapélekkel, sérült gerinccel, foltos és kopott borítóval, címlapon régi tulajdonosi bélyegzéssel, foltos lapokkal.
Cholnoky Jenő: A jég-világ. A sark-kutatások története. Bp., 1914, Országos Monográfia Társaság, (Pallas-ny.), 271 p+20 (fekete-fehér képtáblák) t. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.
B. Nagy Margit: Várak, kastélyok, udvarházak, ahogy a régiek látták. XVII-XVIII. századi erdélyi összeírások és leltárak. Bukarest, 1973, Kriterion. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, kissé kopottas állapotban.
Az Esztergom-Vízivárosi Irgalmas Nővérek Érseki Szent Margit Leánygimnáziumának évkönyve az 1941-42. iskolai évről. Az iskola fennállásának XII. éve. Közzétette: Blaskovics Placid. Esztergom, 1942, Iskola Igazgatósága, (Mercur-ny., Győr), 84 p. Kiadói papírkötés, a borítón az iskola képével, gerinc alján apró sérüléssel, kissé foltos borítóval, máskülönben jó állapotban.