Szalontai Barnabás: Nyírbátor bibliográfia. I. rész. A szerző, Szalontai Barnabás (1919-1984) néprajzkutató, történész, a nyírbátori Báthori István Múzeum alapító igazgatója által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány! A Nyírbátori Báthori István Múzeum Füzetei. Nyírbátor, 1957, Báthori István Múzeum, 16 p. Kiadói papírkötés.
Hol sírjaink domborulnak. Partiumi temetők. Partiumi füzetek 7. (Nagyvárad), 1999, Partiumi és Bánsági Műemlékvédő és Emlékhely Bizottság - Királyhágómelléki Református Egyházkerület - Nagyváradi Római Katolikus Püspökség. Kiadói papírkötés, az elülső borítón törésnyommal.
Szívos Béla: Nansen utazása lábszánkón Grönlandon keresztül. Harmincz képpel. Bp., 1911, Franklin Társulat. Számos érdekes illusztrációval. Kicsit kopott félvászon kötésben, első néhány lap alján ázásnyommal.
A Duna Passautól a Fekete tengerig. Bp., 1917, Első Cs. és Kir. Szab. Dunagőzhajózási Társaság. Fekete-fehér képekkel illusztrálva, korabeli hirdetésekkel. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, utolsó néhány lapon ázásnyommal. + Taschenatlas der Kriegsschauplätze, Brockhaus, 1942
Przekroje Geologiczne Przez Polske, 2 kötet: Stanisław Sokołowski: Tatry. + Władysław Pozaryski: Budowa geologiczna Polski. Warszawa, 1958-1959, Wydawnictwa Geologiczne. Lengyel nyelven. Térkép-mellékletekkel. Kiadói tűzött papírkötés.