Dr. Bendeffy-Benda László: Afrika meghódítása. Zolnay Lóránd rajzaival. Bp., 1934., Magyar Etiópiai Expedíció Országos Bizottsága. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, belső kötéstáblán tulajdonosi névbejegyzéssel, néhány kevés lap kissé foltos.
Déri János, Dr. Gungl Ferenc, Jancsi Gyula: A Pécsi Kesztyűgyár története 1861-1976. Pécs, 1977, Pécsi Kesztyűgyár. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítón apró szakadásokkal, kötéstáblák belsejének valamint előzéklap és hátsó szennylap tetején kisebb ázásnyommal.
Batiz Réka et al.: Erdély száz csodája. Bp., (2004), Totem Kiadó. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, ajándékozási bejegyzéssel.
Száraz Miklós György - Tóth Zoltán: Erdély csodái. Bp., 2006, Helikon. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
3 db útikönyv: Az Athén-i Akropolisról. Térképes útmutató. (A fordító, Néna Papakonstantínu aláírásával). + London. Egy séta a belvárosban. + Paul A. Fabry - Elizabeth Fabry: Detours. The Art of Uncommon Travel. (Angol nyelvű). Vegyes állapotban.
Bak Jolán - Filep István: Fertőd - Esterházy Kastély. (DEDIKÁLT). Bp., 2003, Di Color Studio. Második kiadás. Gazdag képanyaggal, Filep István fotóival illusztrálva. Magyar, német és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés. A fotós, Filep István által Horváth Ferenc újságíró részére DEDIKÁLT példány.
5 db Erdéllyel kapcsolatos könyv: Száraz György: Egy furcsa könyvről.; Erdély múltjáról, jelenidőben.; Szentiváni Mihály: Gyaloglat Erdélyben.; Pálfalvi Nándor: Varázslatos Hargita. Szász Endre ifjúsága.; Erdélyi magyar olvasókönyv. Kiadói papírkötés.