Margittai Gábor: Trianoni menyecske. Szórványlétünk a Kárpát-medencében. Bp., 2010, Scolar. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
Magyarország helységnévtára 1941. Szerkeszti és kiadja: A Magyar Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1941, Hornyánszky Viktor, XII+378+1 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.
Kovalovszki Júlia:
Régészeti adatok Szentes környékének település történetéhez. Kovalovszki Júlia szakdolgozata. (Dedikált.)
[Budapest, 1957]. (Magyar Nemzeti Múzeum - Történeti Múzeum rotaüzeme. [2] + 80 p. + 14 térkép (kihajtható, ebből 13 színes).
Összesen 350 példányban készült munka dedikált példánya: ,,Szabó Jánosnak őszinte szeretettel Julika. Békéscsaba, 1958. jan. 15." Kovalovszki Júlia régész hallgató szakdolgozata a Szentes környéki ásatási forrásanyagot katalogizálja, ennek nyomán pedig 14 térképen rekonstruálja a környék őskori, vaskori, bronzkori, népvándorláskori temetkezési helyeit, illetve a népvándorláskortól számítva a környék egykori településszerkezetét. Példányunk címoldalán apró sérülés.
(Régészeti füzetek, 5. szám.)
Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
Szűcs István: Szabad királyi Debreczen város történelme három kötetben ábrákkal. csak a III. kötet Debreczennek királyi városi rangra emeltetésétől (1693) a mai időkig.
Debreczen, 1872. Városi ny., VII+(1)+657-1104+(1)p.+7 színes t.+1 kihajt. térk. Szétvált fűzéssel, sérült kiadói papírborítóval, lapot mellékletek jó állapotban
Faragó János Dr.:. A Csanádi Kisebb Papnevelde története. Szent Gellérttől napjainkig (1030-1925).
A Szent Imre Intézet ,,Emericanum" ötven éves évfordulója alkalmából. Timisoara (Temesvár), 1925. Der Landbote. 2 sztl. lev., 183. p., Kiadói papírkötésben, ragasztott bortíóval Ritka!
Koszorús Ilona:
Balatonszárszó-Budapest.
(Budapest, [1943]. (Bethlen-nyomda Rt.) 56 p. Egyetlen kiadás.
Kötetünk a Soli Deo Gloria Diákszövetség 1928-tól Balatonszárszón megszervezett ifjúsági konferenciáihoz kötődik, ahol a népi értelmiség java rendszeresen megjelent, és ahol az 1930-es évektől a magyarság sorsával kapcsolatban meghatározó jelentőségű nemzetpolitikai viták zajlottak. A Balatonszárszó-Budapest vitadráma egy vonatút keretein belül zajlik, a konferencia két fiktív, eltérő világnézetű résztvevője - egy tanár és egy teológus - vitázik a műben.
(S. D. G. krónika.)
Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
Thirring Gusztáv: Szombathely és környékének részletes kalauza. Dr. Thirring - Dr. Vigyázó: Részletes Helyi Kalauzok 18. Bp., 1933, Turistaság és Alpinizmus, 32 p. +1 (kétoldalas térkép) t. Kiadói papírkötés
A Mátra részletes kalauza. Szerk.: Barcza Imre és Dr. Vigyázó János. Részletes helyi kalauzok 10. Bp., 1930, Turistaság és Alpinizmus, 240 p. + 13 t. (közte 10 kihajtható). Szövegközi és egészoldalas képekkel, kihajtható térképekkel és panorámaképekkel. Korabeli amatőr félvászon kötésben,