Tétel

Kikiáltási ár:

2 000 Ft

14

Leírás:

1827-1857 Vegyes nyomtatvány tétel, össz. 5 db: 1857 Nemzeti Képes Naptár 1857-dik közönséges évre. Szerkeszti, jeles írók hozzájárulásával Tóth Lőrincz. Az Astronomiai naptárt Brassai Sámuel, a lehető legteljesebb s kimerítőbb tiszti névtárt s utmutatót Galgóczy Károly szolgáltatja. Második évfolyam. Pesten, 1857., Landerer és Heckenast, 16 p.+7 (Napló/jegyzetlapok) sztl. lev. + 328 p. Benne érdekes korabeli írásokkal, közte Jókai Mór A gyémántkirály (17-22 p.), Arany János (Ágnes asszony, Szőke Panni, Enyhülés 22-23 p.) Hazai rajzok. Magyarországi nevezetesb fürdők leírása II. Balatonfüred (33-39 p.), III. Parádi fürdő (39-43 p.) Magyarország nevezetes egyházai. Az esztergami bazilika (44-48 p.), Fóthi templom (48-50 p.), Az egri bazilika (50-52 p.) Magyarországi várak, paloták, kastélyok. A fóti kastély (52-54 p., Károlyi István gróf egészoldalas arcképe), Sárospataki vár (55-56 p.), Szabadkai színház (56 p.), Az ó-budai hajógyár (57-58 p.), Pesti nemzeti muzeum (59-61 p.), Az erdélyi nemzeti muzeum (62-63 p.), Török mecset Pécsett (63-64 p.) Történeti képek. A női öltözék-darabok története. Különös tekintettel a nemzeti viseletre (65-86 p.), Visszapillantások Európa politikai közel múltjába (86-96 p.) Magyar Plutarch. Vörösmarty Mihály (97-101 p.), Kisfaludy Károly (101-104 p.), Kölcsey Ferencz (105-111 p.), Berzsenyi Dániel (111-114 p.), Gróf Esterházy Miklós (114-119 p.) Haza Necrológ (119 p.), benne Vörösmarty Mihály költő, Pázmándy Dénes a magyar nemzetgyűlés volt elnöke, Gróf Esterházy Pál diplomata, berlini követ, Ferenczy István szobrász halálhíreivel. Házi s gazdasági tanácsadó (161- 184 p., benne spárgatermesztés, rózsaolaj készítése és más dolgok.) Mezőgazdasági ismeretek (185-192 p.) Posta-vonalak Magyarországon, a temesi bánátban és szerb-vajdaságban (193-196 p.) Vasuti menetrend s ártáblázat (309-311 p.), Gőzhajó menettár (312-313 p.) ? stb. Benne nagyon gazdag egészoldalas, és szövegközti fametszetű képanyaggal, rajta nevezetes helyek (Balatonfüred, Parádfürdő, Nemzeti Múzeum...stb), ismert személyek (Vörösmarty Mihály, Kisfaludy Károly, Berzsenyi Dániel, Károlyi István, Mikó Imre, II. Sándor cár, III. Napoleon és mások.) Átkötött félvászon-kötés, az eredeti illusztrált elülső borítót az első kötéstáblára kasírozták, kopott borítóval, kissé foltos, és néhány foltos lappal, a lapok szélein kisebb nagyobb szakadásokkal, egy lap sérült, hosszanti irányban ketté szakadt és a másik fele kijár (22/23 p.), egy lap az alsó harmadában kettészakadt (83/84 p.), egy lap sérült, kiszakadt, kissé hiányos (99/100 p.), három lap sérült, szakadt (93/94., 97/98., 103/104 p.), 317-328 lyukas, sérült lapokkal, néhány bejegyzéssel. + Tisza Lajos alispán meghívója táncmulatságra + 1827 Lajcsák (Laicsák) Ferenc (1772-1843) nagyváradi püspök installációjára szóló meghívás + 1883 kézzel írt verses sorok

Megosztás:

Tétel fotót készítette : nagy_andras